DOĞUM GÜNÜ

dogum-gunu-masasi-2

DOĞUM GÜNÜ MENÜSÜ

Ada neredeyse 4 yaşına girecek. Ben onun 3. doğum gününün masasını paylaşmamışım. Bir davet ya da organizasyon olacaksa, hazırlık aşamasına bayılırım. Ayrıntıları düşünmek, planlamak, hele hele en çok keyif aldığım menüyü hazırlamak en hoşuma giden şeydir.

Ada’nın 3. yaş doğum gününde diğer 1. doğum günü ve 2 doğum günündeki gibi planlayamadım. Ama yine de herkesin çok memnun kaldığı, iltifatlar aldığım bir parti oldu. Çocuklar büyüdükçe artık onların ilgi alanları ve istekleri doğrultusunda hazırlık yapmaya başlıyoruz. Tabii bu anne babayı oldukça kısıtlıyor. Ada bu doğum gününde davetli listesinden, menüye kadar her şeye dahil oldu. :)

Çocuk ve büyüklerin toplam 25 kişilik bir davetli grubunu ağırladım bu sofrayla. Daha önceki senelerde olduğu gibi bir hafta öncesinden Ada’nın Arzu teyzesi tarafından tasarlanan davetiye gitti tüm konuklarımıza. Gelecek kişi sayısı belli olunca da 3 gün önceden hazırlıklar başladı.

Doğum günü menümüz şöyleydi ; Menüdeki lezzetlerin büyük kısmına üstüne tıklayarak tariflere ulaşabilirsiniz.

Kıymalı börek
Patatesli muska börek
Peynirli sigara böreği
Kuru domatesli, sebzeli kek
Sosisli milföyler
Yeşil mercimekli börek
Havuçlu rulo Salatası
Salça ezmeli kanepeler
Ton balıklı kanapeler
Mercimek Köftesi
Kısır
Erişteli salata
Yoğurtlu pırasa kavurması
Browni kurabiye
Kozalak Pasta
Dolgulu kurabiyeler
Baykuş Kurabiyeler
Portakallı muffinler
Ev yapımı renkli yaş pasta
Doğum günü pastası

DOĞUM GÜNÜ için 1 yorum:

  1. Gülcan Oğuzhan

    Maşallah Zerrin Hanım döktürmüşsünüz yine. Hepsini aynı gün mü hazırladınız, yoksa bir gün öncesinden de yaptığınız şeyler oldu mu?? Bize böyle verebileceğiniz pratik bilgiler veya tüyolar olsa çok sevinirim. Vaktiniz olursa belki bizler için bi yazı hazırlarsınız, böyle büyük davetler olacağı zaman, nelere dikkat ettiğinizi ayrıntılı detaylı bir şekilde paylaşırsınız belki bizimle:))) Teşekkürler!!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.