KELEBEK PASTA

kelebek pasta

Bir şeyi yapmam demeyeceksin. Hele hele çocuk meseleyse hiç söylemeyeceksin. :) Ben bunu 4 yıldır birebir yaşıyorum. Önce Ada’ya hamileyken başladı. Doğumuma yakın günlerde ablam Antalya’dan geldi. Valizin içi Ada’ya hediyelerle doluydu. Aklınıza gelecek her şeyi doldurup gelmiş ablam, hepsi birbirinden güzel. İçinden emzik ve biberon çıktı. Gayet bilmiş bir tavırla abla biz kullanmayacağız bunları keşke almasaydın dedim. :) Sen mi öyle söylersin evde geçirdiğimiz ilk akşam Ada sudan çıkmış balığa döndürünce gecenin ilerleyen saatlerinde Mesut’la çaresizlik içinde emziği tıktık ağzına.. :) Ada günlerce o emziği almak istemedi, ben zorla vermeye çalıştım. Sonunda almayacak bu çocuk dedim, ben de vermekten vazgeçtim :))) İlk olay böyle gerçekleşti.

Ardından araba yatak meselesin yaşadım. Hani şu Çilek mobilyanın ve başka birkaç mobilyanın daha var. Araba şeklinde yatakları. Heh işte yine Ada bebekken bir arkadaşımız oo araba yataklardan koyarsın odasına süper olur dedi. Yahuu kro yatağı almayacağım yapma etme diye arkadaşıma karşı çıktım. Bu konu sürekli başka başka ortamlarda gündeme geldi ve ben araba yatak karşıtı olarak her yerde boy gösterdim. Sonuç mu? Ada 2 yaşına girdiğinde tırıs tırıs gidip araba yatağı aldık. Almakla kalmadım 1,5 yıl o araba yatakta Ada ile birlikte yattım. :)

Son olarak listeme bu pastayı ekliyorum. Gördüğümde niyeyse bana çok itici gelen bu pastayı her karşıma çıktığında yapmam diyordum. Ada  internetde bu pastanın fotosunu görüp isteyince benim de kalkıp yapmam gerekti. :) Varan 3… :)))

Pasta yapmayı çok beceremem. Yani uğraşsam yaparım ama çevremde o kadar güzel pasta yapan arkadaşlarım var ki pasta yaptım demeye utanırım. :) O yüzden pasta yaptım demiyorum, yapmaya çalıştım. :) Belki size de fikir verir diyerek yayınlamak istiyorum. Çocukların bayılacağı bir pasta. Yapması ve şekil vermesi de çok kolay. Kalıba gerek yok. Bildiğiniz yuvarlak kekle yapıyorsunuz. 

Bakın şöyle:

Hazırlık Süresi: 30 Dak.
Pişirme Süresi: 10 Dak.
Toplam Süre: 40 Dak.

Malzemeler:

 • 1 adet Hazırı Pandispanya
 • 1 küçük paket Muzlu Süt
 • İçi İçin
 • 2 su bardağı Süt
 • 1 paket Vanilyalı Puding
 • 2 adet Muz
 • Üstü İçin
 • 3 çay bardağı Süt
 • 2 paket Krem Şanti
 • 1 kutu Bonibon
 • 1 paket Süsleme Şekeri
 • 1 çay bardağı Damla Çikolata
 • 2 tane Çubuk Kraker

Hazırlanışı:

1- Vanilyalı pudingi sütle güzelce pişiriyoruz. Muzları dilimliyoruz.

2- Hazır pandispanyayı ortadan eşit şekilde 2 ‘ye bölüyoruz. Yuvarlak kısımlarını ortada buluşturuyoruz. Alttaki çizime bakınız. :) (tamam tamam gülmeyin kötü ama başka türlü anlatamazdım) Tek bir pandispanya var sadece kestiğinizde ters çevirip birleştirdiğinizde ortadaki pembe kısım gibi olacak şekil. Yanlarda küçük üçgenleri de keserek kanat kısmına şekil verebilirsiniz.

kelebek-ayrintili

3- Şekli verdikten sonra ortadan kesik olan pandispanyayı ayırın. Orta kısmını muzlu sütle ıslatın. Üstüne vanilyalı pudingi döküp güzelce yayın. Taşırmayın. Üstüne muz dilimlerini yerleştirin. Üstüne pandispanyanın diğer katını yerleştirin. Üstünü yine muzlu sütle ıslatın.

4- Soğuk sütle krem şantiyi hazırlayın. Mikserle 7-8 dakika çırpın. Pastanın dışına güzelce sürün. Buzdolabında bekletin. 2 saat sonra çıkarıp bonibon, damla çikolata ve şekerlemelerle dilediğiniz gibi süsleyin. Ben çubuk krakerlerin ucuna şeker takarak anten yaptım. :) Afiyet olsun.

KELEBEK PASTA için 4 yorum:

 1. Aziz Taşçı

  Tarifinizi çok beğendim denemek istiyorum. Paylaşımınız için çok sağolun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.