PATATES PASTASI

patates pastası

Aslında patates pastası dediğinizde daha heybetli bir şey bekliyor insan. Ama buna ne isim verilir bilemedim. Dün akşam arkadaşlarımızı çaya davet ettik. Akşam yemeği yerine çay sofrası hazırlamaya karar verdim. Önümde 2 saat vardı. Ve ne yapacağıma karar bile vermemiştim. Böyle zamanlarda her zaman yaptığım gibi facebook grubumdaki arkadaşlara sordum. Değişik, lezzetli, pratik ne yapabilirim.

Bir sürü tarif ve öneri geldi. Duygu Hanım’In tarifini uygulayacaktım ama evde salatalık eksik olunca daha sonra yapmak üzere notlarımın arasına aldım. Herkesin çok sevdiği ve hapur hupur götürdüğü bu lezzet. Bence mutlaka yapın. Şöyle hazırladım;

Kategori: Garnitürler
Hazırlık Süresi: 10 Dak.
Pişirme Süresi: 15 Dak.
Toplam Süre: 25 Dak.

Malzemeler:

  • 5-6 adet orta boy Patates
  • 1 yemek kaşığı Tereyağ
  • 1,5 çay bardağı Rendelenmiş Kaşar Peyniri
  • 1 çay kaşığı Tuz
  • Üstü İçin
  • 1 yemek kaşığı Tereyağ
  • 1 çay kaşığı Pul Biber

Hazırlanışı:

1- Patatesleri haşlıyoruz. Kabuklarını soyup bir kasenin içine alıyoruz. Sıcakken içine tereyağ ekleyip patates eziciyle ezip tereyağını güzelce eritip karıştırıyoruz. Tuz ve kaşar peyniri rendesi ekliyoruz ve karıştırıyoruz.

2- Kelepçeli kek kalıbına patatesli karışımı koyup güzelce bastırıyoruz. Küçük bir kasede yoğurt ve ezilmiş sarımsağı karıştırıyoruz. Patateslerin üstüne döküyoruz ve buzdolabına kaldırıyoruz. Servisten önce 30 dakika dışarda bekletiyoruz. Oda sıcaklığına getiriyoruz.

3- Bir sos tavasında tereyağını eritip pul biber koyup eritiyoruz. Servis sırasında tereyağını üstüne döküyoruz. Afiyetle yiyoruz.

PATATES PASTASI için 1 yorum:

  1. Fidelia

    Dp111,Victory indeed is what matters as far as survival goes, and taking territory and similar approaches have been proposed and should have been imebdmentee.Lilpral Jews however, like liberal Christians, have no investment in the survival of Israel, just as Western liberals have no investment in the survival of their given nations.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.