PRATİK TATLILAR

pratik tatlı tarifleri

Yapması, yemesi tam tamına 5 dakika. İnanılmaz pratik, Çok leziz. Yiyenlerin bu ne yahu diye diye lüpletecekleri, biraz daha var mı diye soracakları bir lezzet.

Ani tatlı krizleri için bire bir. Malzeme sayısı çok çok az. Hemen mutfağa gidip denemeli :)

Geçtiğimiz yıllarda inanılmaz şeker bir grubumuz vardı. 2 haftada bir brunchlar yapardık. Ebru ‘cuğuma gittiğimizde bu pastacıkları bizim için hazırlamıştı. O günden beri aklımda olan ama bir türlü hazırlamaya fırsat bulamadığım bir lezzet.

Şöyle yaptım;

Hazırlık Süresi: 5 Dak.
Pişirme Süresi: 1 Dak.
Toplam Süre: 6 Dak.

Malzemeler:

  • 1 paket Yuvarlak Sade Bisküvi (Ben Fındıklı Eti Çay Keyfi Kullandım)
  • 1 paket Toz Krem Şanti
  • 1 su bardağı Soğuk Süt
  • Dışı İçin
  • 1 çay bardağı Süt
  • 1 çay bardağı Hindistan Cevizi

Hazırlanışı:

1- 1 su bardağı sütle krem şantiyi 2 dakika çırpıp köpürtüyoruz.

2- Bisküvilerden bir tane elimize alıp orta kısmına bir tatlı kaşığı krem şanti koyuyoruz. diğer bisküviyi üstüne koyup hafifçe sıkıştırıyoruz. Kenarlarından çıkan krem şantileri elimizle hafifçe yuvarlayıp fazlalığını alıyoruz. Küçük sandviçler üretiyoruz. Tüm bisküvilere aynı işlemi yapıyoruz.

3- Sütü bir kase içine koyuyoruz. Diğer kaseye hindistan cevizi koyuyoruz. Sandviçlerin her yanına süte batırıp çok bekletmeden çıkarıp hindistan cevizine buluyoruz. Bu kadar.. :) İsterseniz 1 saat buzdolabında bekletip servis ederseniz tadından yenmez ama buzdolabında bekletmeden de yenilebilir. Afiyet bal olsun. :)

Not: Eğer derin dondurucuda bir gece bekletirseniz dondurma pastası gibi bir lezzete kavuşursunuz.

PRATİK TATLILAR için 5 yorum:

  1. Cayden

    Beh ma i complottisti ottusi non vogliono cambiare opinione. Fanno domande perchè amano sentire il suono della propria voce (o leggersi sui blog altrui), ma si disnrtenessaio alle risposte.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.