SOSİSLİ MAKARNA

sosisli makarna

İyi ki bizim eve sosis girmiyor dedim. Son tariflerime göz attığımda bir sürü sosisli tarif vermişim. :)) Küçük bir paket sosisle yapılmış yemekler hepsi :)) Ada sosis, salam ağzına sürmüyor. Ama misafir gelen arkadaşımızın oğlu buzdolabında gördüğü sosisten isteyince (sosisis çok seviyormuş) Ben de ona bu makarnayı hazırlamak istedim.

sosisli makarna

Kuzucuk ayıla bayıla yedi. Yanına portakal suyu sıkmayı ihmal etmedim. Bu tür besinleri yiyorsanız ya da çocuklarınıza yediriyorsanız mutlaka yanında C vitamini vermelisiniz. Bağırsaklarda katkı maddelerinin, zararlı atıkların birikmemesi için, vücuttan atılmasını kolaylaştırmak için c vitaminine ihtiyaç var.

sosisli makarna

Sosisin içinden nasıl geçirdiğimi anlayamayıp uzun uzun baktılar. :)))

sosisli makarna yapımı

Sosisli makarna tarifinin en önemli sırrı üstteki fotoğraf. :)

Kategori: Çocuk Yemekleri
Hazırlık Süresi: 5 Dak.
Pişirme Süresi: 12 Dak.
Toplam Süre: 17 Dak.
Porsiyon: 2-3

Malzemeler:

  • 1/2 paket Çubuk Makarna
  • 6 adet Sosis
  • 1 yemek kaşığı Tereyağ
  • 1 çay kaşığı Tuz

Hazırlanışı:

1- sosisleri dilediğiniz büyüklükte ben iki parmak kalınlığında kestim. Çubuk makarnaları tek tek sosislerin içinden geçirdim. Bir sosisten 4-5 adet taktım. Tüm sosisler için aynı işlemi yaptım. Bir kısım çubuk makarna boşta kaldı. Onlarıda çocuklar kolay yesinler diye 2'ye kırdım.
2- Kaynar su dolu bir tencereye attım. 10 dakika kadar haşladım. Suyunu süzdüm. Tencerenin altını açtım, tereyağını erittim. Makarnayı koyup tuz ekledim hafifçe karıştırdım. Harmanladım. Tabaklara servis yaptım. Afiyet olsun. :)

SOSİSLİ MAKARNA için 1 yorum:

  1. Kübra

    Sosislere makarnaları sokmadan önce iyi kızartmaya dikkat edilmeli. Elinize sağlık güzel görünüyor. :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.