Büyümüşte Küçülmüş

25.08.2009

Her zaman çocukları izlemek bana mutluluk vermiştir.. Onların hayal dünyasını anlamaya çalışmaktan, yaptıkları davranışları izlemekten, kendi mantıkları doğrultusunda ayıp, yanlış, doğru, korku bilmeden hareket etmelerinden büyük keyif alırım. Onlara izlerken kendi çocukluğumu hatırlarım,keyiflenirim. Ben çok güzel bir çocukluk geçirdim bunu yazmışmıydım bilmiyorum. (öylesine söylemek istedim) :)

Son zamanlarda göbeğimin giderek büyümesinden, tüm vücudumun değişime uğramasından, hergün en az 15-20 dakika hamilellikle ilgili yayınlar okuduğumdan, iki dakika içinde ruh halimin değişmesinden (tiyatro yüzleri gibi yüzüm bir, ağlak bir gülek) -(hehe gülek belediyesi)- içimdeki serseri sayesinde çocuklara daha bir dikkat eder oldum. Hatta şöyle söyleyeyim etrafta çocuk varsa ben kaçırmıyorum. Nasıl bir algıda seçicilikse hepsini görüyorum, yakalıyorum, izliyorum. Size biri duyduğum, duyduğumda beni gülmekten yerlere yatıran diğeri ise bizzat gördüğüm ve şaşkınlıktan kalakaldığım iki olayı anlatacağım.

Geçen akşam markete gittim. Arabadan indim. Önümde dünya güzeli bir kız çocuğu 2,5 yaşından fazla değil ve annesiyle yürüyorlar. İngiliz oldukları kırmızı olan tenlerinden belli. :) Kız çocuğunun yüzünü görmelisiniz damlacık şeklinde herşey minik kaş, göz, dudaklar şöyle düşünün burnunu göremedim bile öyle minicik. Markete önümden girdiler bende izliyorum. Girerken ufaklık marketin dışında olan şişme oyun alanına gitmek istediğini her haliyle belli etti. Gerek annesinin eteğinden çekmek olsun,gerek direnerek marketin dışında kalmaya çalışmasıyla istediği ortadaydı. Annesinin de belli ki acelesi var ufaklığı sürüyerek markete soktu. Kız elini bıraktırdı. Üzerinde minicik bir elbise var. Annesine mama diye seslendi. Annesi ve ben dahil olmak üzere ufaklığa baktık. Ufaklık tam girişin olduğu yerde annesi baktığı anda sağ işaret parmağıyla bacaklarının arasını gösterdi. Yüzüne bir sırıtma kondurdu ve işemeye başladı. Annesi ne yapacağını şaşırdı. Minik bir gölcük oluştu etrafında. Herkes şok halde olayı izledi. :) Böyle bir soğukkanlılık hele hele bu yaşta görmedim. İngiliz soğukkanlılığımı demeli bilmem. Senmisin benim istediğimi yapmayan bende çişimi ortalığa yaparım böyle.. :)

Diğeri ise bu sabah Yeşim'in anlattıği diyalog. Beni inanılmaz güldürdü. Yeğeni sünnet olmuş. Yaş 6 dikkatinizi çekerim. :) Pipisine bakıp -eskiden dünyadaki en güzel pipi benimkisiydi, birde şimdi bak ne çirkin oldu- diyormuş.. :)

Paylaşmak İçin:

Kategoriler: Yazılar

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız: