ÇİN USULÜ MEKSİKALI FASÜLYE

10.03.2007


Ortalıkta yeni başlamış iki oyun var. Arkadaşlarım sağolsunlar ikisinede beni dahil etmişler. Ben de ilk davet sıramdan başlayarak yazmaya başlayayım. Oyuna dahil olayım. Mutlumaviciğimin dahil ettiği oyunla başlayacağım. Sonrada Sedacığımın oyunuyla yarın devam edeceğim.

Mutlumaviciğimin oyunu pek şeker. Çevrenizdeki dost bloglardan sobelemek istediklerinizi nasıl anlatmak istiyorsanız tanıtıp anlatıyorsunuz. Sonra anlatılan blog sobelenmiş oluyor. Bu sayede dost blogları tanımış oluyoruz...

Sfelsefeci.blogcu.com --- O benim canımdır. O benim ablamdır. Hem de kanlı canlı olan ablamdır. O şazimenti katledendir :)) O çok güzel yazılar yazar. O aklıma gelmeyen, bakmasını bilemediğim açılardan bana bakmasını öğretendir. Bana kitap okumayı aşılayandır. O sürekli benim tarafımdan özlenendir.

Desertwind.blogcu.com --- Günlüğünü okumaktan keyif aldığımdır, Dubai'de yaşayan, memleket hasreti çeken veya sadece memleketde bulunan yufkaların hasretini çekendir :) Okuduğu kitaplar, hayata bakış açısı, ektiği domateslerle olsun kendime yakın gördüğümdür.. :)

Buyuleyenmutfakkokusu.blogcu.com --- Blog camiasının gülüdür. Yaptığı yemeklerle benim iştahımı kabartandır. Hayatta neşe ve kahkaha saçan insanlardan biridir. Sohbetinden keyif aldığım günde 5 dakika konuştuğumda beni güldürendir.

19741974.blogcu.com --- Blog camiasının bana kazandırdığı dostlardandır. Tatlıyı sevendir. Pek güzel yemekler yapan ve yaptığını anında yiyendir.. :) Böylece yaptığının ne kadar lezzetli olduğunu bize kanıtlayan ve benim hemen mutfağa girmemi sağlayandır. :) Benimle şelalede buluşup balık tutacak olan kişidir.

Bebeklimutfak.blogspot.com --- İsminden anlaşıldığı gibi bebeği olup aynı zamanda çalışandır. :)On parmağında on marifeti bize gösterip bakın yemekte yaparım, pastada yaparım hem de en iyisini yaparım diyendir.  

Sedailhan.blogcu.com --- Kapısına dayanıp Sedaaaaaaa aç kapıyı diye bağırtacak kadar güzel pasta, poğça yapan şahısdır. (Birgün dayanamayıp geleceğim Seda biraz kötü görünen şeyler yap kurtul benden) :)))

lezzetavcisi.net --- Aramıza yeni katılıp bu kadar çabuk uyum sağlayan birini ben görmedim. Siz gördünüz mü ? :) Süpper yemekler yapıp çok güzel fotoğraflar çekendir. Benim yazı yazmamla ilgili özgüvenimi güçlendirendir. Dosttur....

mahzunprenses.blogspot.com --- Beni ılık rüzgarlarla, denizin kokusuyla, açan çiçeklerle buluşturan her defasında bloguna girdiğimde özlemle yanıp tutuştuğunu gördüğüm onunla blogunda bu özlemi sonuna kadar benimde hissettiğim iyi bir dost.

Aslında ben blogda öyle çok dostlar, arkadaşlar kazandım ki bu listeyi öyle çok uzatabilirm ki ... Ama sanırım bıkıp okumamanızdan korktum. Öncelikle bu dostlara buradan kocaman selamlar, sevgiler. Hepinize kocaman teşekkürler... Bu oyunu ben arada oynamaya karar verdim. :) Bir sonraki tanıtım partisi haftaya gelecek :)) Görüşmek üzere..

Ayrıca ben bu dostlar için üstteki kendini Meksikada sanan Çin usulü fasülye yaptım. Buyrun yiyelim .. :)

Malzemeler:

1 kutu kırmızı fasülye konservesi

2 orta boy yeşil biber

1 büyük kuru soğan

1 orta boy kabak

1 orta boy pırasanın beyaz kısmı

2 yemek kaşığı soya sosu

1 yemek kaşığı salça

2 yemek kaşığı zeytinyağ

Hazırlanışı:

1- Biberleri, kuru soğanı irice doğruyoruz. Kabak ve pırasayı uzunlamasına diliyoruz.  Zeytinyağını bir tencereye alıp (ben az yağ kullandığımdan yanmaz tencere kullandım) soğan ve biberlerin pembeleşinceye kadar kızarmasını sağlıyoruz.

2- Üzerine salçayı ekleyip biraz karıştırıyoruz. Sonra üzerine pırasa ve kabağı ekliyoruz. Üzerine soya sosunu koyup çevirerek yumşamasını sağlıyoruz. Malzemeler yumşadıktan sonra üzerine fasülye ekleyip 1/2 çay bardağı suyu ekleyip karıştırıp kaynamasını sağlıyoruz.

3- Servis yaparken arzu edilen baharat veya acı sos ekleyip servis yapıyoruz.

Afiyet olsun...

Paylaşmak İçin:

Kategoriler: Çin Yemekleri , Meksika Yemekleri

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız:

Yorumlar:

  • Melanie 11.04.2008

    Very well! Are you dudes agree with me? When I read it I was like: oh man!Sounds great! This is just what I was searching for! All is true, and checked, I’m sure.

    CEVAPLA