DİYET İLE İLGİLİ SORULARA CEVAPLAR

24.03.2013

Diyetle ilgili yazımı yazdıktan sonra facebook grubundaki mesaj kutum doldu taştı. İlk başta tek tek yanıt vermeye çalışsam da bir süre sonra koptu gitti. Veremez hale geldim. Okuduğum mesejalardaki sorulardan bazılarını toparlamak istedim.

1- Hangi listelerle kilo verdiniz?

- Daha önceki yazımda da linkini verdiğim eski kiloma dönüyorum blogundaki listelerle verdim. Dİyete birinci listeyle başladım. Blog Elif Ezgi Uzmansel'e aittir. Kendisi Taylan Kümeli'nin kızıdır. Her hafta yeni bir liste yaptım. Oradaki sıralamayı takip ettim. Listelerdeki öğünleri asla atlamadım.

2- Spor yaptınız mı?

- Evet yaptım, haftada 3 gün sahilde yürümeye çalıştım. 1 saat kadar. Bir sonraki yazımda size evde ne tip egzersizler yapabileceğinizle ilgili yazı yazacağım.

3- Listelerdeki kefiri içmesem nolur?

- Olmaz :)) Kefir çok faydalı bir içecek, ama eğer bulamıyorsanız activia yoğurda su karıştırarak içebilirsiniz.

4- Kefir mayasını nereden bulabilirim?

- Aktarlarda kefir mayası satılıyor.

5- Aralarda kendinizi ödüllendirdiniz mi?

- Elbette ödüllendirdim. Kendime hedef koydum 10 kg gibi. Onu verdiğimde bir öğün vur patlasın çal oynasın yaptım. :) Sabah hiç bir şey olmamış gibi diyet listelerime devam ettim.

6- 13 listeyle kaç kilo verdiniz?

- Arkadaşlar bu kilo verme meselesi metabolizmadan metabolizmaya değişiyor.  Ben ilk 9 haftada 12 kg vermiştim. Ardından direnç kiloma denk geldim. Tam tamına 5 hafta boyunca aynı kiloda sabit kaldım. Direnç kırma listesiyle o kilomdan kurtuldum ve yeniden kilo vermeye başladım.

7- Aylardır kilo vermek istiyorum, ama nasıl başlayacağımı bilmiyorum.

- Eğer kararlıysanız, kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız ve beslenme listelerine bakıp kafanıza yattıysa (mutlaka ama mutlaka EKD sayfasında yazan hastalık v.s. sorununuz olmamalı) hemen alışverişe çıkın ve ilk hafta size gereken malzemeleri alın. Yarın sabahta başlayın derim :))

Şimdilik bu kadar :) Umarım aldığınız kararları uygulayıp istediğiniz kiloya kavuşursunuz. Sıcacık sevgiler..

Paylaşmak İçin:

Kategoriler: Diyet Yemekleri , Yazılar

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız:

Yorumlar:

 • Sevimin A. 25.03.2013

  ne güzel, tebrik ederim, bende gecen nisan ayı itibariyle 6 aylık bir diyet programına tabi etmiştim kendimi , ve kilo verdikçe o kadar mutlu oluyor ve azmediyor ki insan en önemlisi ilk 1 ay daha sonrası çorap söküğü gibi geliyor , sanıyorum kararlı olmak ilk ve zorunlu şart. :))
  bu nisan yine başlayıp gecen yıl ulaşamadığım 1 kilo ile kaçırdığım kiloma bu bahar ulaşmayı arzuluyorum, tabi biraz fazlam var , kışın saldım :( yalnızca 4 kilo :)) bişi diil canım dimi..

  CEVAPLA

 • Emine Y. 05.04.2013

  MERHABA, DÜN 3.HAFTA DİYETİME BAŞLADIM ve 2 haftada toplam 3.3 kg verdim, bu diyeti herkeze tavsiye ediyorum, gerçekten işe yarıyor :)

  CEVAPLA