DOĞUM HİKAYESİ

26.02.2010

Annemle babam yanımda, 26 Ocak'ta Mesut'un annesi ve ablam geliyorlar. Doktorum 27 Ocak sabah 7-oo'de hastanede olmamı istedi. 26'sında Mesut'la yalnız geçireceğimiz son gün olduğunu düşündüm. Yarın sabahtan sonra tüm yaşamım değişecek. Heyecan, korku, mutluluk herşey bir arada. Yerimde duramıyorum. Hala epiduralmi yoksa genel anestezimi olacağıma karar vermiş değilim. Hava berbat, İstanbul'un en soğuk günü, sabah don olacağını söylüyor televizyonlar. Hastaneye gidemezsek ne olacak diye kaygılı evdekiler. Benim umrumda değil. :)

Son haftalarımda çektiğim uykusuzluğun üstüne bu heyecanla hiç uyuyamayacağımı düşünüyorum. Hiç düşündüğüm gibi olmuyor. Mesut ve benim dışımda ev ahalisi heyecandan gözünü kırpmıyor. Biz horlaya horlaya sabahı ediyoruz.  :)

Sabah herkes kahvaltı ederken ben bir yudum birşey yemiyorum.(yememem gerekiyor) Önceden hazırlanmış doğum çantasına ve Mesut'un kendisi için hazırladığı çantaya son bir göz atıyoruz. Oğlum beni süklüm püklüm görmesin diye makyaj yapıp saçlarımı yapıyorum...

Florance Nightingale Metropolitan hastanesine vardığımızda elim ayağım tutmaz oluyor. Danışmadaki personel hemen giriş işlemlerimizi yapıyor. Bizi üst kattaki odamıza yerleştiriyorlar. Kapıya asılacak süsten, insanlara ikram edilecek kurabiye, çikolata, viski, kuru pastalar v.s. meselelerini organize etmeye, sevdiklerime görevlerini hatırlatmaya çalışıyorum. Sanki birazdan doğuracak ben değilim. Arkadaşlarım ve Ada'nın halası geliyorlar. Beni rahatlatmaya çalışıyorlar. O sırada birbiri ardına hemşireler, hasta bakıcıları girip benim üzerimde binbirşey  yapıyorlar. Kan al, şu kıyafeti giy, tansiyon ölçülsün, şu formları eşiniz doldursun, şu sorulara yanıt verin. Ne olup bittiğini anlamaya çalışırken anestezist geliyor. Karar verdiniz mi diyor?

Ben hamileliğim boyunca hamilelik sonunda olacak şeyi (yani doğumu) ayrıntılarını öğrenmemek için resmen direndim. Okumadım, araştırrmadım, dinlemedim. kendimi korkutmak istemedim. Zamanı gelince hallolur gözüyle baktım. Birkaç arkadaşımla son günler sohbet ettim sadece. Gözümde canlandırmak için. O yüzden anesteziste epidural konusunda beni bilgilendirmesini istedim. Çünkü doktorumuz Mesut'unda ameliyata girmesini, bebeği birlikte karşılamamızı istiyor. Anesteziste ölürmüyüm, felç kalırmıyım gibi abuk subuk sorular sorup epidural konusunda ikna oluyorum. :) Ve hastabakıcılar gelip beni sedyeye koyuyorlar. Ameliyathaneye giderken ne düşüneceğimi bilemez haldeyim.

Ameliyathaneye vardığımda bambaşka bir ortam karşılıyor beni. Her yer ışıl ışıl, sabahın körü olmasına rağmen enerjik, arı gibi çalışan personel.  Ameliyathaneye giriyoruz. Anestesiztim bana neler yapmam gerektiğini, hangi pozisyonda durmam gerektiğini çok güzel şekilde anlatıyor. Doğru yapmak için uslu bir kız çocuğu gibi dinliyorum. Herşeyi kafama kaydediyorum. Kıpırdamamam gerekiyor. Kıpırdarsam hoş olmayan şeyler olabilir. İşlem bitiyor. Çok başarılı, temiz şekilde yaptıklarını söylüyor, uzmanlar. Mutlu oluyorum. Yatağa uzandırıyorlar. Hala bacaklarımı hissettiğimi söylüyorum. Biraz bekle diyorlar. Hazırlıklar başlıyor. Doktorum Aykan Bey geliyor. Yıllardır tanıdığım bir dostu görmüş gibi mutlu oluyorum. Aykan Bey'in güler yüzü, anestesiztin yumşak tavrı beni inanılmaz rahatlatıyor. Tüm ekip dünya şekeri. Başlamak üzereler mesut'u almalarını söylüyor doktorum. Ben durun diyorum, bacaklarım, onları hala hissediyorum. Gülüyorlar. Kaldır  bakalım diyorlar. Bana göre kan kan dansçıları gibi bacağımı 90 derece kaldırıyorum. Ama görünürde kalkan birşey yok. Beyin talimatı veriyor ama talimat uygulanmıyor. O sırada tansiyonumda müthiş bir düşüş yaşanıyor. Midem bulanmaya başlıyor, nefes alamıyorum. Anestezist başımda oksijen veriyor. bazen ilaç bu etkiyi gösteriyor, 2 dakikaya kadar birşeyin kalmayacak diyor. Ben bu arada kusmakla meşgulum. Ne varsa çıkarıyorum. nasıl beceriyorsam gözüme bile kusuyorum. :) Yaptığım makyajı düşünüyorum o haldeyken. Beni pışpışlamaya çalışan anesteziste ve yanındaki uzman arkadaşın üstüne, ellerine kusuyorum. :) Bir taraftan beni affetmelerini söylüyorum. Bir taraftan devam ediyorum. Gerçekten 2 dakikanın sonunda birşeyim kalmıyor. Mesut'u alıyorlar içeriye ve operasyon başlıyor. Mesut gelince müthiş bir güven geliyor bana, inanılmaz mutluyum. O sırada sanırım 6-7 dakika sonra minik bir miyavlama sesi duyuyoruz. :))

Sonra bir yaygra kopuyor. Ben şaşkınlık içindeyim. Bu benim oğlumun bağrışımı. Doktorumuz Ada'nın geldiğini herşeyin yolunda olduğunu söylüyor. O sırada yan tarafta bekleyen bebek hekimimiz ve bebek hemşiremizin ellerinde Ada'yı görüyoruz. Bebek doktorumuz birazdan yanınıza gelecek,  herşey yolunda görünüyor merak etmeyin diyor. Ben ise onu görmeye çalışıyorum. Mesut'a soruyorum elleri nasıl, yüzünü gördünmü, nasıl diye. Hemşire Ada'yı bana getirip koynuma dayadığında hayatımın bundan sonrasının aynı olmayacağını, bu ufaklık için canımı bile vermeye hazır olduğumu, ona aşık olduğumu anlıyorum. Dokunmaya, dudaklarımı değdirmeye kıyamıyorum. Sanki incecik bir camdan yapılmış çok değerli bir mücevher gibi izliyorum onu. Hemşire öpebileceğimi söylüyor. Üst üste öpüyorum, misss kokusunu içime çekiyorum. Mesut'da ben de çok mutluyuz. Mesut'u ve Ada'yı yukarıya alıyorlar. Benimle işleri daha bitmedi. Dikiş, temizlik işlemlerini yapıyorlar. Epiduralde unutulmaması gereken ama pek bir yerde yazılmayan ve  söylenmeyen birşeyi söylemek istiyorum. Epiduralle acı duymuyorsunuz doğru. Ama ne yapıldığını  duyumsuyorsunuz. Acı hissi yok. Son işlemler biraz can sıkıcı anlayacağınız. Ama bebeğin gelişini görmek, onun sesini duymak o an herşeye değer. Bu sırada ameliyathanenin kapısı açılıyor birisi çıkarken dışardan bir ses bağırıyor kanlı ayaklarınızla dışarıya çıkmayın diyor. Ben allak bullak oluyorum. O ana kadar kan gerekirse diye düşünüp duran beynim canlanıyor. Kan kaybediyorum. hemde fena halde, her yer kan, ayaklara bulaşmış diye düşünüyorum. Panik halde çokmu kan kaybettim. Kanım bittiyse yukarıda benimle aynı gruptan yaınlarım var hemen gelsinler çağırın, bana kan versinler diyorum. Tüm ekip kahkaha atmaya başlıyor. Ekipten biri gelip yanağımı okşuyor. Sence kanın bitmiş olsa bu şekilde konuşabilirmisin diyor.

Odamıza çıktığımızda tüm sevdiklerim yanımda. Herkes Ada'dan bahsediyor. Ben herkese Ada'yı soruyorum. Güzel mi? Sağlıklı mı? Sorun yok değil mi? Nöbet bekliyormusunuz? (Çocuğumun çalınacağından, değiştirileceğinden korktuğum için evdekilere nöbet görevi vermişim) :) Bir benim annem bir mesutun annesi nöbet bekliyorlar bebek odasının başında. :) Ve Ada odamıza geliyor. Koynuma veriyor hemşireler. Öyle mutlu ve huzurluyum ki onu oradan hiç çıkarmak istemiyorum.

Belimden aşağısı 3-4 saat boyunca tutmuyor. Elime bir buton veriyorlar. Ağrım olduğu anda basıyorum. Bastıkça ağrı kesici damarlımda geziniyor. Rahatlatıyor beni. Yemek olarak komposto getiriyorlar.  Refakatçi yemeği misss gibi .. Komposto ve dandik bisküviyle aç karnımı doyurmaya çalışıyorum. :) Ama ben bir kurt kadar açım. Dostlarımız telefonlarımızı hiç susturmuyor. Tüm sevdiklerimiz hastaneye geliyor. Keyfimiz yerinde.

Ada ile ilk gecemiz.. Refakatçi olarak Mesut kalıyor. Ada oldukça sakin. Sadece kedi gibi miyavlıyor arada sırada. :) Hemşireler arada alıp altını temizliyorlar. Şu ana kadar gözlerini hiç açmıyor Ada, ben de hiç gözümü kapatamıyorum, her an onu izliyorum. Gece bir saatte odanın karanlığında gözlerini pat diye açıyor. Pırıl pırıl anlamak ister gibi bakıyor etrafa.. Heyecanla Mesut'a sesleniyorum. Mesut duymuyor. :) Mesut'mu benim refakatçim benmi onun refakatçisiyim anlaşılmıyor. Mesut tüm günün stresi ve yorgunluğuyla mışıl mışıl uyuyor. :)

Paylaşmak İçin:

Kategoriler: Yazılar

Etiketler: doğum hikayesi

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız:

Yorumlar:

 • nino 25.02.2010

  Goruyorumkı epıdural hakkında sana anlattıklarımın hepsını yasamıssın canım senı yanılmadıgıma bır kez daha sevındım :D kusma hadısesınde koptum zaten yazdıkların yasadıkların hepsı benımkının aynısı cunku sadece kan olayı tuhaf yanı :D canım benım ıkınızınde sesınden nasıl mutlu heyecanlı oldugunuzu taaaa buralardan hıssettım hep mutlu olun ınsallah ne mutlukı bunu yasadınız Allah herkese nasıp etsın ay bende ıkıncıyı ıstıyorum yaaaaaaaaa :)

  CEVAPLA

 • uygarımızlahayat 25.02.2010

  :)))))))) Zerrin'im benim doğum hikayemle copy/paste yapmadın değil mi :)))) Herşeyden önce Küçük Adamız harika uzun ömürler diliyorum ona... Bende hiççççççççç doğum hikayesi dinlemedim, hatta internetten bile okumadım, son dakika doktorumun da önerisiyle epidural oldum ama en çok atlanan ve söylenmeyen herşeyi hissediyorsun, ben kestiklerini dahi hissettim sadece acımadı, bacaklarımı hissediyorum diyordum inanmıyorlardı bana kesinlikle his duygusu var. Doğumdan sonra çok titredim ve üşüdüm hayatta unutamam o dakikayı, hele ki o açlık bayılcaktımmmmmmmmm :)))) Sizinle tek fark benim kuzu sabaha kadar bağırdı,sütüm gelmedi acıktı :((( öptüm kuzummm, erkeklerin askerlik,bizim de doğum hikayesi bitmezzzzzzzz :)))

  CEVAPLA

 • uygarımızlahayat 25.02.2010

  Hımmm bir fark daha benim kusma doğumdan sonra oldu,miden bulanabilir dediler o dakika kustummmmm :(((

  CEVAPLA

 • Limonlu K. 25.02.2010

  O anlar hiçbir zaman unutulmayacaktır, zaten unutmak isteyen kim değil mi Zerrinciğim :) Ana-oğul hiç ayrılmayın inşallah, her ikinizi de öpüyorum...

  CEVAPLA

 • derya 25.02.2010

  Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim.. Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım.. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak.. Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun!

  CEVAPLA

 • meleginmarifetleri 25.02.2010

  :)) Tekrardan geçmiş olsun diyorum canım Allah analı babalı büyütsün bahtı hep açık olsun..

  CEVAPLA

 • zeya 25.02.2010

  gözyaşları ile okudum. Muhteşem bir doğum olmuş :):)
  Adalı yaşam hikayelerini bol bol okumak istiyorum.

  Çook öpüyorum

  CEVAPLA

 • bir d. 25.02.2010

  canım benim..
  gözlerine kaçma bölümünde ofiste öyle bir gülme yaptımki ,:)) 13 gözün bakışına maruz kaldım :))))
  allah tüm dualarınızı kabul etsin.
  Adamımı :) seni özlem ve seviyle öpüyorum.
  En kısa sürede yanınızda olmaya çalıcağım..
  sevgiler zerrinciğim..

  CEVAPLA

 • YESİM 25.02.2010

  Canımıniçi güzel anne gözlerim dolu dolu okudum hem gülmekten hem annelik içgüdülerim kabarmış olsa gerek

  kokla kokla güzel bebişini

  CEVAPLA

 • sevil 25.02.2010

  Rabbim;
  dara düşünce sabır,Sabrı bulunca şükür ,Şükre erince rahmet ,Rahmete dalınca ihsan eyleyip gönünden geceni nasip etsin .
  Kandilin mübarek duaların kabul olsun arkadaşım
  sevgiler

  CEVAPLA

 • disal 25.02.2010

  sen yaşadın bizede yaşattın o anı....bende doğurdm yani....

  Allah birbirinizden hiiç ayırmasın...

  o erkek tipi ayaklarını yerim...boyu uzamışta donusu kısamı gelmiş yoksa:)))

  CEVAPLA

 • Ayça 25.02.2010

  Bööhhüüüüü, bööhüüüüü... Sus konuşma ağlıycaaaaaammm... Sen çok güzel bir insansın biliyorsun değil mi... Ada'cık da senin kadar güzel ve özel bir insan olacak. Allah mutluluğunuzu bozmasın... Kocaman öpüyorum... Yok vazgeçtim öpmüyorum, malum şimdi anne ve bebek öpülmez.. Sonra hatırlat sıkıştıra sıkıştıra öpücem ikinizi de:)

  CEVAPLA

 • sekerpembe 25.02.2010

  :))))))
  maşallah, maşallahh öncelikle.
  ne güzel, bundan sonrası bundan da güzel olsun. adalı yaşamın ilk dakikasından itibaren artan bir ivme ile mutluluk bulsun her ikiniz açısından.
  o minicik ayaklar ne güzel sen mümkün oldukça o ayakalrı bizler içinde öp:)))
  o anın duygusallığı hakkında yazmıyorum. aşınız daim olsun, mutluluğunuz daim olsun, aileniz birlikteliğiniz daim olsun...

  sevgilerimle

  CEVAPLA

 • hülya 26.02.2010

  eveet işte günlerdir beklediğim yazı gelmiş... bir gelmiş pir gelmiş öyle güzel yazmışsın ki sanki seninle her anı yaşamış gibi hissediyorum. Rabbim adacığa hayırlı sağlıklı ve uzun ömür nasip etsin tabi anneciği ve babacığıyla...

  O minik ayakları benim için öp kokla emi.. yer onu hülya teyzesi yer

  senide öperim tatlım ....

  CEVAPLA

 • hülya 26.02.2010

  yanlız şu kanım bittimi lafında bittim.. ardından doktorlar gibi bir kahkaha da ben patlattım yanımdaki arkadaş sırıtarak bana bakıyo şu an..:) bu kız delirdimi diye düşünüyordur garibim. bilmiyorki deliren ben değilim karşımdaki şaşkın anne.

  CEVAPLA

 • hülya 26.02.2010

  Anılarım canlandı. Gerçi ben kusmamıştım:) ben mecburiyetten epidural olmuştum normal doğumu çok isterdim ama olmadı.
  Allah ayırmasın.
  Hülya

  CEVAPLA

 • yıldız 26.02.2010

  Zerincim güle güle büyütün oğlunuzu ...
  Maşallah ..
  ne mutlu size Allah olmayanlarada nasip etsin.....
  Şimdi misler gibi kokuyordur oğluşu :)) maşallah Rabbim nazarlardan korusun...
  Sağlıklı huzurlu günler dilerim....

  CEVAPLA

 • hatice 26.02.2010

  zerrin hanım öncelikle geçmiş olsun Allah analı babalı büyütsün inşallah.Ada bebek anne baba ve tüm ailsiyle sağlıklı ve mutlu bi hayat sürer inşallah. yazınızı okurken gözlerim doldu hatta ağladım. yaşadıklarınızı o kadar güzel ifade etmişsinizki? tekrar tebrik ediyorum. sağlıklı ve mutlu günler.....

  CEVAPLA

 • ülkü 26.02.2010

  gözlerim doldu okurken sanki ben yaşıyormuşum gibi; umarım hak verirsiniz 4,5 aylık hamileyim bende nasıl meraktayım anlatamam. Allah sağlıkla mutlulukla büyütmeyi nasip eder bebeğinizi inşallah. sevgiler..

  CEVAPLA

 • TAZENANE 26.02.2010

  Hiç bilgisi ve deneyimi olmayan biri olarak okudum. Allah bayanlara yani bizlere yardım etsin.
  Allah analı babalı büyütsün canım.
  Sevgiler.

  CEVAPLA

 • Banu B. 26.02.2010

  Ah canım :) Ne zor bir süreç! Dinlemesi öyle hissettiriyor. Sonucu da ne güzel! Ve hayatının kalan kısmını tamamen değiştirecek bir an, insan nasıl hazırlıklı olabilir ki? :)

  Seninle ve Mesut'la, keyifle büyücün Ada...

  Sevgilerimle...

  CEVAPLA

 • THESUUUR 26.02.2010

  Normal dogum yasamis olsaydin eger,o an duygularin kat kat fazla olacakti.Ve hayatin boyunca dogumla ilgili anlatacaklarin cok ama cok daha fazla olacakti.
  Ama,bu sekilde dogumu secmis olmanin elbette bir nedeni vardir.Benim anlayamadigim,normal dogum olabilecek hallerde bile anne adaylari neden bu yöntemi seciyorlar.Bebegin ve annenin hayati risk tasimadigi hallerde niye bu yöntem yapiliyor.
  Sevgili Zerrin,seni elestirmek adina bunlari yazmiyorum.Ama,sakin normal dogumdan korktugum icin bu yolu sectim deme.Iste bu nokta da doktorun cok hatali.Normal dogumun bir anne icin ne demek oldugunu sana anlatamamis (risk altinda olan bütün anne adaylari icin sezeryan elbette gerekli).Dünya da encok sezeryanla bebek dogumlarinin gerceklestigi ülke maalesef yine TR.Saglik bakanligi bu konuyu takibe almisti,bakalim nasil sonuclanacak.
  Hem senin hem de Ada´nin saglikli olmasi en önemlisi.
  Yalniz dikkat et,epidural yöntemin riskleri sonradan cikabiliyor.Siddetli bel agrisi,bas dönmesi,denge saglayamama gibi durumlar oldugunda hemen doktoruna kos,gerci bu konuda da sana ayrintili bilgi vermistir.
  Oglusunla beraber nice güzel yillari saglik icerisinde gecirmenizi diliyorum.Sevgiyle ve dostca kal.

  CEVAPLA

 • Peri 27.02.2010

  Zerrincim, kutlarim, anali babali, saglikli buyusun. Ben 2 cocugumuda normal dogurdum, gerci bundan 23 sene once epidural,Avrupada dahi cok ender kullaniliyordu. Bugun ise siddetle karsiyim. Epidural kullanilan dogumlara ABD de ve Almanyada girdim, hersey gereginden uzun suruyor, anne ikinma sancilarinda gerekeni yapamiyor, olusabilecek risklerde cabasi.Hic aci cekmeden gule oynaya dogum yapmak iyide, herseyin dogali cok daha iyi. Yinede cok sukur atlatmissin. sagligina ve gidana iyi bak. Sevgilerle

  CEVAPLA

 • leyya 27.02.2010

  canım yaa sanki kendim yaşamış kendim yazmış gibi okudum nasıl etkilendim...seni düşünemiyorum bile:))kelimelerin kifayetsiz kaldığı nadir durumlardan biri de bu değil mi...adacık uzuuuun sağlıklı,mutlu yaşasın ...sen de bu anlatılmaz halin tadını yaşa hep...

  CEVAPLA

 • Tijen 27.02.2010

  Annelerin en guzeli minik sevgiliyle hep mutlu gunler yasa istiyorum. Tabii babasi da sizinle olsun onsuz icimize sinmez degil mi? Yegenime iyi bakasin ama yakinda gelip gorecegim onu!

  CEVAPLA

 • Alev 27.02.2010

  Canim, Allah anali babali buyutsun . Ne guzel anlatmissin dogum anini :) Ben ilkinde Epidural kullanmistim. Aynen yasadiklarin geldi gozumun onune simdi.

  Sevgiler

  CEVAPLA

 • feray 27.02.2010

  Zerrinim en güzel duyguyu sende tatdın. Kutluyorum sizleri. ve de öpüyorum..
  Sevgiler..

  CEVAPLA

 • inciceylan 27.02.2010

  canımm ne güzel yazmışsın,her satırını zevkle okudum:)gençliğim geldi aklıma:))ilk bebeğimi kucağıma alışım,tecrübesizliğim,heyecanım...Ada ile geçirdiğin her anın tadını çıkarmaya bak canımm,gerçek aşk bu işte....bebeğini ve seni kucaklıyorum canımmm,Allah analı babalı büyütsün inşallah:))

  CEVAPLA

 • zehra 28.02.2010

  Güle güle büyütün, ağlayarak okudum yazınızı, çok duygulandım.Sevgilerimle Zehr@

  CEVAPLA

 • Özlem 01.03.2010

  Canım, Allah analı babalı büyütsün...Okurken gözlerim doldu, aklıma kendi doğumum geldi, ben de annemleri bebeği takip etmeleri için görevlendirmiştim :) Ama yazını okuduktan sonra iyiki epidural yaptırmamışım diyordum, çünkü ben kusmaktan çok korkarım, fobi gibi anlıyacağın...gerçi benim dönemimde o kadar yaygın da değildi...Tekrar seni canı gönülden tebrik ediyor, bebişin resimlerini 4 gözle bekliyorum :)))
  Sevgilerimle

  CEVAPLA

 • Papatya P. 01.03.2010

  Zerrincim,

  Ada bebeğin gelişini yeni okudum :)
  Çok tebrik ederim!!
  Minik Ada'cık dünyaya, evine ve anneciğinin kucağına hoş geldi, sefalar getirdi!
  Sağlıklı olsun, ömür boyu mutlu olsun!
  Çok öpüyorum :)

  CEVAPLA

 • karabıberınmutfagı 01.03.2010

  sevgili THESUUUR a gönülden katılıyorum söyledıklerının aynısını ıcımden gecırdım bende nnormal dogum yaptım gercekten anlattıgın ve yasadıgın duyguların bın katını yasıyorsun cnm sanada bebegınede aılenede hayırlı saglıklı uzun ömürler dılerım cnm :)

  CEVAPLA

 • guzela 02.03.2010

  HEYECANLA OKUDUM:) MUTLULUKLAR

  CEVAPLA

 • Müge H. 02.03.2010

  Zerrinciğim ne desem bilemiyorumki
  doğumdan sonra o güzel sesini duydum ve msn sayesinde de hep haberdarız birbirimizden.
  Ama iki satırcıkta olsa burayada yazayım istedim.
  sen cook seker çok matrak ama çok bilinçli harika bir anne olacaksın.
  Sana ve mesut abiye Ada ile birlikte uzun sağlıklı şahane bir ömür diliyorum canım
  Çok öperim :)

  CEVAPLA

 • yemekoloji 03.03.2010

  inanılmaz bir doğum hikayesi yaşadım sanki çok geçmiş olsun Allah analı babalı büyütsün küçük Ada'nızı

  CEVAPLA

 • ozay 03.03.2010

  Canım yerım ben o pamuk ayakları.Zerrınım ne guzelde anlatmışın canım herseyı.Adanla sana ve esıne uzun saglıklı nıce yıllar dılerım canım.Kocaman optum seni

  CEVAPLA

 • efuli 04.03.2010

  Hayırlı olsun,sağlıklı,mutlu,huzurlu bir ömür diliyorum ailenize sevgiler

  CEVAPLA

 • Evren 04.03.2010

  Çok keyifle okudum canım tekrar tebrik ederim :))

  Sevgiler

  CEVAPLA

 • Daniel E. 06.03.2010

  Allah bagislasin, hayirli olsun bebeginiz. Butun iyi dileklerim sizler icin. Sadece sezeryan olmak bir gereklilik miydi senin durumun icin? Meraktan soruyorum.

  CEVAPLA

 • Daniel E. 06.03.2010

  The suur ve Peri de ayni konuya deginmis. Bu yorumlari okuyan anne adaylarina iki kere normal dogum yapmis biri olarak 'KORKMAYIN' diye mesaj verirsem bana kizmazsin degil mi ?

  CEVAPLA

 • YAZAR 06.03.2010

  thesuurcuğum, perim, nagehanım niye kızayım sizlere. Sezeryan olmak benim için bir zorunluluktu. Keloid ile ilgili bir problemim var. O yüzden herşeyin kontrol altında olması gerekiyordu. estetik cerrahın yönlendirmesiyle sezeryan oldum. Yoksa normal doğumu bende düşünürdüm.

  Ama bir taraftan da korkup sezeryana yönelenleride çok yadırgamıyorum. Sağlıkla ilgili problemlerin dışında korkuda bence ciddi bir sorun. lakin 3. aydan başlayıp korku krizlerine giren insanlar tanıyorum. Hamileliklerini zehir eden. Bir tarafta herşey normal olsun diyip bir tarafta psikolojileri bozulan. Elbette herşeyin doğal şekilde yürümesi en güzeli. Ama herşey sağlıklı olmalı psikolojide, vucutta :)

  Bimem anlatabildim mi kendi düşüncemi.. :))

  CEVAPLA

 • hansa 07.03.2010

  zerrincim yazını okurken muhakkak bir gerekliliği varmışki sezeryan olmuş diye düşündüm ama niyesini sormak aklıma gelmemişti...herşeyin doğalı kadar sağlıklı olanıda önemli haklısın .ben birinciyi normal yaptım ama atlattığım tehlikeden dolayı şu an korkuyorum ve sırf korktuğum için dr.umu sezeryan olmam konusunda ikna etmeye çalışıyorum :)hoş tüm dr.lar ağız birliği yapmış gibi sebebin geçerli değil diyorlar ama du bakalım son 15-20 günüm ikna etme adına ...
  oğlunu kokluyor seni öpüyorum sağlıklı güzel günlere büyüt...
  sevgilerimle.

  CEVAPLA

 • tijen 09.03.2010

  E şubattan beri hiç büyümedi mi benim sevgili minik yeğenim?

  CEVAPLA

 • Oya 09.03.2010

  zerrinciiim..
  taze anneciiim..
  aynı gün doğurmuş olduğumuza inanamıyorum!!!
  bu kadar isabet olur..
  gerçi benimki normal doğum oldu, önceden belli değildi ama..
  valla müthiş :))

  kutlama için geciktiğim için de lütfen kusura bakma..
  malum :))

  hem 40ınız da kutlu olsun efendim..
  her ikinizin de :)

  adacık nasıl?
  yeni hayatınız nasıl gidiyor?
  doğumu anlattın..
  sıra geçen 40 günü anlatmakta di mi ama? ;)

  CEVAPLA

 • saliha a. 10.03.2010

  ben sitesinizi uzaklardan takip eden bi yemek duskunuyum...
  yazilarinizi da herzaman gulerek ve begenerek okuyorum.
  ama ilk defa bu yazinizi aglayarak okudum. cunku ben de 5 yildir anne olmak isteyen fakat olamayan bi bayanim.yazinizi okurken kendimi sizin yerinize koydum sanirim bu yuzden agladim zaten :)
  dilerim saglikli mutlu ve huzurlu bi hayat gecirirsiniz bebeginizle...
  sevgilerle

  Saliha Akar - Maldives

  CEVAPLA

 • Cevver 11.03.2010

  Zerrin'cim,ben bu güzel haberi nasıl atlamışım şaşırdım kaldım.Ne güzel anlatmışsın okurken sanki ben de senin yanıbaşındaymışım gibi hissettim.Bebeğiniz hayırlı uğurlu olsun canım.Allah güle güle büyütmeyi nasip etsin inş.Artık epey alışmışsınızdır birbirinize.Benim için öpüver Ada'nın güzel yanaklarından canım.

  CEVAPLA

 • Biri 20.03.2010

  Allah uzun ve sağlıklı ömür versin bebişinize ;)

  CEVAPLA

 • Melek 20.03.2010

  Yazinizi gözlerim dolu dolu okudum.Oglumun dogumunu hatirladim.Sizi tebrik ederim.Allah anneli babali büyütmeyi nasib etsin insallah.Bebeginizin doya doya tadini cikararak büyütmeniz dilegiyle...
  Melek

  CEVAPLA

 • hayatımın ş. 30.06.2010

  sağlıklı ve ailesiyle uzun ömürler nasip etsin Rabbim bebeğinize...

  CEVAPLA

 • lady 09.07.2010

  özgün yazılarınız için öncelikle tebrik ederim. güzel kaliteli bir siteniz var hayırlı kazançlar

  CEVAPLA

 • cafe g. 14.12.2010

  Canım uzun zaman olmuş seni ziyaret etmeyeli.. Dünyanın en güzel duygusunu sana tattıran miniğini sağlıkla sıhhatle büyütmeni dilerim.

  CEVAPLA

 • aysu 30.03.2011

  bu zamanda böyle özgün kendi ağzından bağımsız yazı bulmak zor her site kopya çöplüğe dönmüşler. sizi tebrik ederim

  CEVAPLA

 • feriha 25.05.2011

  sitene bayımdım çok güzel bilgiler paylaşmışsın renklerin tasarımın çok hoş daha iyisi olur inşallah

  CEVAPLA

 • Allegro G. 04.01.2012

  As a Newbie, I am permanently searching online for articles that can benefit me. Thank you

  CEVAPLA