YEMEK FIRTINASI

05.12.2013
yemek fırtınası

Giriş notu: :) Sadece blog sahibi olanları değil yemek yapmaktan hoşlanan herkesi ilgilendiren bir yazı sonuna kadar okuyunuz. Çok eğlenceli bir oyun başlıyor.

Eski blog yazarları ve okurları hatırlar. Eskiden mimleme diye küçük oyunlar olurdu. Birbirimizi mimler, belli konularda yazılar yazardık, Yazıyı yazan başka birini mimlerdi böyle devam ederdi. Sonra etkinlikler yapılırdı. Bir konu belirlenir tüm blogcular o konu çerçevesinde tarifler yayınlardı. Hem yeni blogların kendini tanıtması için bir fırsat olurdu hem de ilginç tarifler çıkardı. Paylaşım şahaneydi.

Sosyal medya çıktı birçok şeyi geri plana attı. Hımm bu arada kazandırdıkları çok fazla o konuyu açmaya gerek yok. Ama blog yazma, yeni yazı-tarif ekleme azaldı. Birçok arkadaş lezzetlerini sosyal medyadan paylaşıyor.

Ama blogları coşturmanın zamanıdır. 2014 'e bomba gibi giriş yapalım diyorum ne dersiniz?!

Yabancı bloglarda blog challengeleri yapılıyor, şimdi Türkiyede'de yapılan blogfırtınası gibi. İlk duyduğumda çok heyecanlandım. Keşke katılsaydım dedim ama duyduğumda 3. günüydü sanki ipin ucunu kaçırdım gibi geldi. Katılmadım. Sonra aslında birçok yemek blogerı arkadaşın katılmak istediğini ama yemek blogları ile doğrudan ilgili olmadığı için katılmadıklarını farkettim. Eee o zaman bizim neden fırtınamız olmasın dedim. :) Daha doğrusu fikir meleğim dedi. O kendini biliyor. :)))

Ama sadece blog yazarlarını kapsamasın tüm yemek yapmaktan hoşlananları kapsasın bu oyun diye düşündüm. Şimdi nasıl olacak o dediğinizi duyuyorum.

Şimdi oyunun kuralarına geçiyorum. Aşağıda günlük ödevler var. Bu ödevleri uygulayıp yemekler, lezzetler hazırlayacağız. Hee hergün katılamam diyorsanız da katılabildiğiniz kadar katılın. Mühim olan sayfanızın coşması.. Ne kadar çok blog katılırsa, ne kadar çok tarif-yazı yayınlarsak o kadar güzel. Bazı zamanlarda uyan eski tariflerinizi de bu sayede gün yüzüne çıkarabilirsiniz. Geç kalsanızda bir yerden katılıp dahil olabilirsiniz. Bir gün kaçırdınız diyelim o günü sonraki gün iki gün birlikte yayınlayabilirsiniz. Ya da o günü boşverip sonraki günden devam edebilirsiniz.

Bir Hashtag belirledim, daha doğrusu blog fırtınasının hastagini biz yemek bloglarına çevirdim :)) #yemekfirtinasi Twitterda, facebookta yazınızın linklerini böyle paylaşırsanız daha iyi izlenirsiniz.

Facebook.com/misssgibi adresinden fotoğraf ve linkler günlük konulara göre albümlerde paylaşılacak ve daha fazla okuyucuya gitmesi sağlanacak.

Şimdi gelelim blogu olmayan sevgili dostlara. Onlarda katılabilirler. Her günün konusu çerçevesinde hazırlanan yemek ve tariflerini, anlatmak istediği küçük bir yazıyı bana gönderebilirler. Ben onların paylaşımlarını da facebook grubunda paylaşıyor olacağım.

Sonunda katılım gösteren kişilerin arasından bir ya da birkaç kişiye çok güzel bir süprizim olacak. Bekleyin. :))

#yemekfirtinasi 8 Aralık Pazar günü başlıyor. Lütfen bloglarınızda 8 Aralıktan önce söz edin. Ne kadar çok dost katılırsa o kadar güzel. 8 Aralık Pazar günü ödevimizin 1. gününden başlıyoruz.

Katılacaklar aşağıda yorumlar kısmına blog adreslerini ekleyebilirler. Takip için kolay olacaktır.

Ödevlerimiz şöyle;

1. gün : İlk yemeğim.. Mutfağa ilk girdiğiniz günü hatırlıyor musunuz? İlk yaptığınız yemek neydi? İlk yaptığımız lezzetin tarifini bugün tekrar deneyip yayınlama zamanı hikayeniz varsa onu da unutmayın

2. gün : Çayın en güzel eşlikçisi Dışarda yağmur yağıyor, elinize kitabınızı almışsınız, çayın dumanı üstünde yanına hangi lezzet gider? En sevdiğiniz tarif olabilir yada yepyeni bir lezzet deneyebilirsiniz.

3. gün : Kışın vazgeçilmezi Hep çay hep kahve olmaz. Kış yaklaştı. İçimizi ısıtacak bir içecek tarifi yapalım, yaratıcılığımızı konuşturalım.

4. gün : Ev ahalisini mutlu etme zamanı Ev ahalisinden en çok istek alan tarifiniz nedir? Haydi mutfağa..

5. gün : Son dakika lezzetleri Telefon çaldı, 1 saate misafiriniz gelecek. Yemek yedik çaya geliyoruz bir şey hazırlama dediler. Kurtarıcı çay eşlikçiniz nedir? Şipşak lezzetlerinizi görelim.

6. gün : Evden eksik olmaz lezzetler! En çok yaptığınız kek tarifini, bu kez de yemek fırtınası için uygulayıp paylaşır mısınız?

7. gün : Kızartmanın lezzetine kim hayır diyebilir ki? Kızartmanın her hali güzel. Kızartılarak yapılan şimdiye kadar hiç denemediğiniz bir şey deneyip paylaşmaya ne dersiniz?

8. gün : Hafifliyoruz! Bir önceki gün yemeği fazla kaçırdınız, bugün hafif birşeyler yemeliyim dediniz. Kendinize hazırladığınız en sağlıklı yemek tarifiniz nedir? Bizimle paylaşın.

9. Gün : Ispanak sevmiyorum diyen kalmasın Çocuğuma, eşime ıspanak yediremiyorum. Yedirmenin yöntemini ben buldum, bu tarif garantili deneyin dediğimiz tarifler tüm ıspanak sevmeyenler için geliyor.

10. gün : Çay'a davetlisiniz. Arkadaşlarınızla bir araya geldiniz, nollluuuurrrr sen ............... tarifini yap da gel dedikleri tarifiniz nedir? Haydi bu sefer bizim için hazırlayın.

11. gün: Çocuklar için hazırlanacak komik ya da enteresan ya da eğlenceli bir tarif ya da tabak. Hayal gücünüzü çalıştırın. :) Çocukları mutlu edelim :)

12. gün: Portakalın suyuyla, portakalın kabuğuyla, portakal dilimleriyle, kısaca portakalın içine girdiği en ilginç tarif?? Haydi mutfağa, hazırlayıp bizlerle paylaşın.

13. gün: Herkesin annesinin yemeği ona göre en lezzetli yemektir. Annenizin en özel tarifi nedir? Bizim için siz yapar mısınız?

14. gün: Bloglardan uygulayıp beğendiğiniz, favori lezzetim dediğiniz tarifiniz hangisi. Haydi tarifi aldığınız blog adresiyle birlikte tarifi uygulayıp paylaşın.

15. gün: Yemek dediğin hem mideye, hem göze güzel gelmeli. En süslü yemeğiniz ve en süslü tabağınızı bizler için hazırlar mısınız? Gözlerimiz bayram etsin. :)

16. gün: Akşam TV karşısında atıştırmaktan hoşlandığınız, sevdiğiniz atıştırmalık tarifiniz nedir? En çok ne izlerken canınız çekiyor. :)) Paylaşın bizim de canımız çeksin :))

17. gün: Kış mevsimi hastalık mevsimi, şifa niyetine yaptığınız çorba tarifiniz bu sefer tüm hastalar için gelsin. :))

18. gün: İnsanları şaşırtmak eğlencelidir. İçine koyacağınız bir baharat, ısırdığınızda içinden akan bir çikolata ... Süpriz bir tarif. Sizin süpriz tarifiniz ne? Haydi bizi de şaşırtın.

19. gün: Elinize bir yemek kitabı alın. 24. sayfasındaki tarif nedir? Haydi mutfağa uygulamaya.. Kitabın adıyla birlikte bizimle paylaşmanızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

20. gün: Müdavimi olduğunuz pastane ya da restaurantda yediğiniz favoriniz lezzeti evde denediniz mi? Denemediyseniz tam zamanı yemekfırtınasıyla deneyin biz de bilelim. :)

21. gün: Dünya mutfaklarından hangi ülke favoriniz? En favori ülkeniz ve en sevdiğiniz yemeği yemekfırtınası için yapar mısınız?

22. gün: Tatlı Krizi!! Durup duruken canınız tatlı istedi. Şipşak yapılacak, yapması yemesi 10 dakikalık bir tarifiniz var mı? Haydi yapıp yiyelim güzelleşelim.

23. gün: Bu sene yılbaşı sofrasında değişik birşeyler hazırlayalım. Haydi paylaşma vakti. Yılbaşı sofrasına yakışacak bir tarif uygulayın, bizim sofralarımızı da süslesin.

24. gün:  Davet sofralarınızın olmazsa olmazı... Hangi tarif? Haydi biz de bilelim, bizimde olmazsa olmazımız olsun.

25. gün: Çocukken okuldan eve döndüğünüzde mutfaktan gelen hangi lezzetin kokusu başınızı döndürüp sizi mutlu ederdi? Haydi çocukluğumuza dönme vakti, kendimiz için o lezzeti yapıp eski günlere gidelim.

26. gün : En kalorili, en lezzetli, ne yapalım yahu kırkyılda bir yapıp yiyoruz dediğiniz lezzet hangisi. Bu akşam sofralar coşsun.. Masaya ve blogunuza o lezzet konuk olsun :)

27. gün: Yaz gelsin pikniğe gidelim. :) Piknikte yanınızda götürmekten hoşlandığınız ya da orada yaptığınız lezzet nedir? Yaz olmasada evde yaz havası estirmenin zamanıdır..

28. gün : Kış sebzelerinden zeytinyağlı.. Bakalım kalsik zeytinyağlı tariflerinden mi gideceksiniz, enteresan bir lezzet mi çıkaracaksınız?

29. gün : Sütlü tatlı candır. :) Sütün kullanıldığı bir tatlı tarifi yapalım canımıza can katalım. :)

30. gün : Kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı demiş C. Sürreya. Kendinize ve evdekilere afilli bir kahvaltı hazırlayın. Tarif olmasa da olur. Kahvaltı masanızı bizlerle paylaşın yeter :) Tarif varsa katmerli olur.. :)))

Paylaşmak İçin:

Kategoriler: Etkinlikler , Yazılar

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız:

Yorumlar:

 • özlem k. 05.12.2013

  Zerrın etkınlık yapmış dedıler geldıik :)) http://mutfaktanmiskokular.blogcu.com/

  CEVAPLA

 • eda 05.12.2013

  http://adimadimmutfak.blogspot.com/
  https://www.facebook.com/adimadimmutfak

  ben de katılmak istiyorum zerrincim..
  şimdiden ne yapsam diye düşünmeye başladım bile..
  hem bir sürü yeni tarifler öğrenebilir hem de yeni kişilerle tanışabiliriz ..
  ayyyyyyy çok heyecanlı :))))))

  CEVAPLA

 • güloanne 05.12.2013

  Canım olabilir neden olmasın.Facebook çıktı çıkalı blogger yok olmaya başladı eskiden etkinlikler olurdu bol bol yorumlar gelirdi şimdi bakıyorum günlük trafik 800 1000 kişiyi buluyor ama yorum yok .Ben katılabildiğim kadar varım arkadaşım.Evet blogger fırtınasını kaçırdım ama katılan arkadaşlara destek vermek amacıyla facebook sayfamda onları yayınlıyorum Hadi kolay gelsin

  CEVAPLA

 • GÖNÜL 05.12.2013

  bennnnn tek kelimeyle BA YIL DIMMMMMMMM bu güzel keyıflı oyuna ve sonuna kadar Allah izin verdiği sürece de varım:)))))))) harikasın Zerrınım....

  CEVAPLA

 • emine c. 05.12.2013

  bende bende duyduğumda bu fırtınayı 3. günüydü pinikkuşun yazısıydı sanırım ama giremedim bir türlü ama bu güzel olmuş cuk oturmuş bize :) Zerrinim :) http://kakuleninbebekleri.blogspot.com/

  CEVAPLA

 • büşbüş-isa 05.12.2013

  https://www.facebook.com/beyanbecerikli http://bayanbecerikli.blogspot.com/
  müsait oldukça her gün katılmaya çalışacağım :)

  CEVAPLA

 • asligibisiyok 05.12.2013

  ben denerim, katılabildiğim kadar katılırım :)

  CEVAPLA

 • leziz 05.12.2013

  hey gidi günler heeyyyyy

  nerelere götürdün beni zerrinim :)

  CEVAPLA

 • Lale 05.12.2013

  elbette ki katılacağım...

  CEVAPLA

 • nursevin 05.12.2013

  Ben çok yoğun fakat isteksiz günler geçiriyorum. Ama bu etkinlik beni uyuşuklukdan kurtaracak. Hayatıma yeni bir heyecan ve çoşku katacak diye düşünüyorum. Elimden geldiğince den fazlasını yapmak için uğraşacağım. sevgiler.
  https://www.facebook.com/NursevinceLezzetler
  http://www.nursevincelezzetler.com/#axzz2mXhWjCqJ

  CEVAPLA

 • suna e. 05.12.2013

  sunadandenemeler.blogspot.com/ elimizden geldiğince yapmaya çalışıcaz valla hadi kolay gelsin hepimize :)

  CEVAPLA

 • Nilar G. 05.12.2013

  merhaba;

  blog fırtınasına da niyetlendim... eee yemek fırtınası da hoşuma gitti. ikisine de elimden geldiğince katılacağım

  sevgiler

  www.mahzunprenses.blogspot.com

  CEVAPLA

 • Fatma D. 05.12.2013

  Zerrin'cim koşarak geldim canım. Elimden geldiği kadarıyla katılırım canım. Hep birlikte çok eğleneceğiz bu kesin :))) Hepimize kolaylıklar diliyorum.
  http://fatoscatadlar.blogspot.com/
  Sevgiler...

  CEVAPLA

 • Aycan 05.12.2013

  Çok güzel bir etkinlik canım.Elimden geldiğince destek vericem.

  SEVGİLER;

  http://aycaninmutfagi.blogspot.com/

  CEVAPLA

 • ayşegül 05.12.2013

  beni şu tembel hallerimden koparır mı bu fırtına zerrinim.:)
  hadi bakalım görelim inşallah...:)

  http://www.birtutamkekik.com/

  CEVAPLA

 • isimsiz 05.12.2013

  Amerika-Turkiye arasi git-gellerde zor da olsa mutlaka hergun katilacagim insallah. Nasilsa artik her yerde internet var :)

  http://hayattadindazamanlar.blogspot.com/

  CEVAPLA

 • Aylin 05.12.2013

  onceki mailimi duzeltemedim, ismimin cikmadigini farkedince yeniden yazayim dedim :)

  http://hayattadindazamanlar.blogspot.com/

  CEVAPLA

 • Betül 05.12.2013

  Beni de aranıza alırsanız sevinirim. Elimden geldiğince de katılmaya çalışacağım. çok hareketli bir ay olacak sanırım. Her etkinliği okudukça aklımda birşeyler canlandı. En çok da bu duruma evdekiler ve işyerindeki arkadaşlarım sevinecekler.

  CEVAPLA

 • Ayşe D. 05.12.2013

  Elimden geldiğince katılmaya çalışacağım.Yeni şeyler öğreneceğim, ne güzel :)

  CEVAPLA

 • Hunerlieller 05.12.2013

  Çok güzel ve lezzetlerle dolu bir oyun :) Çok yoğun olsamda katılmaktan mutluluk duyacagım..Yeni tarifler ve paylaşımları görmek için sabırsızlanıyorum. emeginiz için teşekkür ederim.Sevgiler..
  http://hunerlieller.net

  CEVAPLA

 • Lale 05.12.2013

  Blog adresimi vermeyi unutmuşum...
  http://www.laleninbahcesi.blogspot.com/

  CEVAPLA

 • Gönül K. 05.12.2013

  Çok iyi olacak hepimiz için.Teşekkür ederiz. gonullehertelden.blogspot.com

  CEVAPLA

 • Gönül K. 05.12.2013

  Adresimi tekrar yazıyorum http:/gonullehertelden.blogspot.com

  CEVAPLA

 • Mukadder 05.12.2013

  offf off ne güzel bir etkinlik böylee eski günlerdeki gibi olacağız desene zerrrinim :)
  her gün katılmayabilirim ama elimden gelenin fazlasını yapacağım mutlaka bende varımm tabiki
  teşekkürler kocamn öpücüklerrrr
  http://yasamasebeplerim2.blogspot.com/

  CEVAPLA

 • nergismevsimi 05.12.2013

  Kolay gelsin,güzel bir etkinlik...Bu etkinlik yeni yıl da başlayacak ise katılmak istiyorum.15-20 gün tatildeyim çünkü :) Sevgiler.

  CEVAPLA

 • nergismevsimi 05.12.2013

  Adresim çıkmadığı için tekrar yazdım.
  http://nergismevsimi.blogspot.com

  CEVAPLA

 • ARZU S. 05.12.2013

  Çok heyecanlandım.....Bende katılmak istiyorum..İnşaAllah düzenli olarak ekleyebilirim tariflerimi :)
  www.arzuyagore.com
  https://www.facebook.com/ARZUYA.GORE

  CEVAPLA

 • Çiğdem 05.12.2013

  Öncelikle tebrik ederim çok güzel bir etkinlik olmus böylece daha çok kişiye ulaşabileceğiz , teşekkürler. . Bende varim diyorum, kaydımi yapın lütfen:)
  http://cigdemcelezzetler.blogspot.com/?m=0

  CEVAPLA

 • Caysekeri H. 05.12.2013

  ayyyy bende cok katilmak isterim ama bunlarin hepsini nasil yetistiririm.
  hergün ki ödevleri yapmak sartmidir ?
  sevgilerimle

  CEVAPLA

 • Melek A. 05.12.2013

  Zerrin ablam bende katılmak istiyorum.
  https://www.facebook.com/pages/Meleğin-Mutfağı/301440383306155?ref=ts&fref=ts
  sayfam bu boş vaktim olmadığı için bloguma henüz taşıyamadım.Taşıdığım kadarıyla görmek isterseniz Linki aşağıda
  http://meleginmutfagii.blogspot.com/
  Ne yapmam gerekiyor katılmak için?

  CEVAPLA

 • Arzu B. 05.12.2013

  Güzel bir çalışma ,hepsine katılamasam da çoğunluk katılmak isterim.Selam ve sevgiler.

  http://arzu-sar.blogspot.com/

  CEVAPLA

 • Bengu 06.12.2013

  Vallahi Zerrin' cigim beni can evimden vurdun. Ne zamandir ihmal ettim blogumu :( is guc deyip bos biraktim. Katilsam super olur bu etkinligine. Her gun yapabilirim umarim ;) Fikrine saglik.
  www.pemberehber.com

  CEVAPLA

 • Yasemin 06.12.2013

  Cogunluk gibi blogu mahzun biraktiysam da herdaim hasir nesir oldugum bu konu cazip geldi . Nasipse ins.ben de katilmak isterim

  CEVAPLA

 • Yasemin 06.12.2013

  http://tusiveyasi.blogspot.com/. Benim adres

  CEVAPLA

 • ayşen 06.12.2013

  bende bu oyunda varım hem oyun oynarım hem yemek yaparım :)))

  CEVAPLA

 • Sevimin A. 06.12.2013

  Harika bir fırsat pardon fırtına mı demeliyim :) neyse bende varım rüzgarın en hızlı bloggerı olmaya hazırım haydi bakalım.. :) bu güzel konuları pekiştirme zamanı herkeslere uğrayıp yeni yeni notlar almaya da hazırım bu güzel paylaşımlara destek olan ve bu paylaşım fırtınasını başlatan Zerrin hanıma teşekkürler , gönül veren herkesinde bloğumu yorumlarıyla şenlendirmesi dileğiyle :)) YAŞASIN YEMEK YAPMAK....
  Bloğum http://www.seviminaskanasi.com/
  Face sayfam ; https://www.facebook.com/pages/Sevimin-A%C5%9FkAnas%C4%B1/275221382535138

  CEVAPLA

 • ebru 06.12.2013

  Sevgili Zerrin elimden geldiğince katılmaya çalışacağım. Ama ben ayı gün değil gün sonra yayınlayacağım:)) çünkü evimde bilgisayar yok şu an.
  http://ebrulimutfak.blogspot.com/

  CEVAPLA

 • Şenay 06.12.2013

  www.hayattanazicik.blogspot.com

  Bende varım :)

  CEVAPLA

 • leyla k. 06.12.2013

  Harika çok beğendim Zerrin hanım süper fikirlere iht,yaç var gönlünüze sağlık bende varım elimden geldiğince katılacağım.

  CEVAPLA

 • leyla k. 06.12.2013

  http://marindentarifler.blogspot.com/

  CEVAPLA

 • Evren D. 06.12.2013

  Zerrin'im yapar da ben gelmez miyim, ooo bende ödevler çoğaldı vallahii.. Bir #blogfırtınası vardı bir de #yemekfirtinası olsun hem de ne güzelll olurrr... Tam da bize uygunnn ohhh....

  Muccckkssss....

  CEVAPLA

 • Çiğdem 06.12.2013

  Çok heyecanlıyım yarın başlıyorrr :) Tariflerimizi daha fazla kişiye ulaştırabileceğim için mutluyum :)
  http://cigdemcelezzetler.blogspot.com/

  CEVAPLA

 • ÇiğdeM'ce L. 06.12.2013

  http://cigdemcelezzetler.blogspot.com/

  CEVAPLA

 • Handan 07.12.2013

  bende katılmak istiyorum inşallah aksatmadan devam edebilirim süper bir uygulama teşekkürler..

  CEVAPLA

 • Leylak D. 07.12.2013

  Yemek blogu değilim haliyle hergünküne katılamam ama arada uygun bulduklarımla ben de katılacağım. Teşekkürler etkinlik için...
  http://leylakdali.blogspot.com/

  CEVAPLA

 • nursevin 07.12.2013

  http://www.nursevincelezzetler.com/2013/12/yemekfirtinasi-1gun-ilk-yemegim-sahanda.html#axzz2mn8t8Ssn
  1. gün tarifim. fakat fotoyu nereye göndereceğim. dilerseniz bloğumdan alabilirsiniz.

  CEVAPLA

 • Seda 08.12.2013

  Muhteşem , Bayıldım
  Tamamında yer alamam herhalde 13 aylık bir bebek bunlar için beni rahat bırakmayacaktır , aslında yılbaşı sonrası başlasa daha mı iyi olurdu acaba , ama ertelememek lazım tabii ; süper fikir süper hashtag harikasın misss gibi Zerrin :)

  CEVAPLA

 • ihlamurcum 08.12.2013

  Seyahatlerden zaten blogumdan çok uzak kalmıştım, umarım bu gezme temposunda yetişirim,Zerrin'cim.
  Sevgilerle.
  www.ihlamurcum.com

  CEVAPLA

 • isimsiz 08.12.2013

  http://pinarladoydum.blogspot.com/2013/12/zeytinyagl-prasa-yemekfrtinasi-1-gun.html
  işte benim ilk gün tarifim...

  CEVAPLA

 • hanife 09.12.2013

  Hepsine olmasada elimden geldğince katılmaya çalışırım...eski tariflerimizlede katılabiliyoruz zannedersem..

  CEVAPLA

 • nursevin 09.12.2013

  Zerrinciğim 2. gün ödevim hazır. sevgiler.
  http://www.nursevincelezzetler.com/2013/12/kakaolu-tahinli-kurabiye-tarifi.html#axzz2mulg0c8i

  CEVAPLA

 • Şenay 09.12.2013

  http://hayattanazicik.blogspot.com/2013/12/yemekfrtnas-1gun-tarhana-corbas-ve.html
  birinci günü bu gün ekleyebildim akşamda ikinci gün gelecek buradaki bütün arkadaşları izlemeye aldım. Sevgiler...

  CEVAPLA

 • emine c. 09.12.2013

  http://kakuleninbebekleri.blogspot.com/2013/12/yemekfrtnas-1gun-ilk-yemegim-borulce.html

  CEVAPLA

 • Şeniz 09.12.2013

  Sevgili Miis gibi;#Yemekfırtınası elimden geldiğimce varım bende.
  http://cocuklarlamutfakta.blogspot.com/

  CEVAPLA

 • Şeniz 09.12.2013

  2.Günden başlayayım dedim..
  http://cocuklarlamutfakta.blogspot.com/2013/12/yemekfirtinasi-2gun.html

  CEVAPLA

 • cafe g. 09.12.2013

  Ellerine sağlık Zerrincim birinin bizi harekete geçirmesi gerekiyormuş.Ben de varım
  http://cafegusto.blogspot.com/2013/12/havuclu-kek.html

  CEVAPLA

 • pınar Ç. 09.12.2013

  2. gün işte çayımın en güzel eşlikçisi
  http://pinarladoydum.blogspot.com/2013/12/damla-cikolatal-anne-kurabiyesi.html

  CEVAPLA

 • nursevin 10.12.2013

  selamlar. 3. gün tarifimn hazır.http://www.nursevincelezzetler.com/2013/12/evde-salep-yapimi-nasil-olur.html#axzz2n1HDt64E

  CEVAPLA

 • nursevin 11.12.2013

  4. gün tarifim hazır :) sevgiler.
  http://www.nursevincelezzetler.com/2013/12/kiymali-pamuk-pogaca-tarifi.html#axzz2n7LUl58W

  CEVAPLA

 • Mine T. 11.12.2013

  aaa nasıl kaçırdım böyle güzel bir etkinliği henüz geç kalmış sayılmam baştan başlayacağım sanırım
  bir yandan yazma etkinliği bir yandan yemek nefis olacak teşekkürler : )

  CEVAPLA

 • Şenay 11.12.2013

  http://hayattanazicik.blogspot.com/2013/12/yemekfrtnas-2-ve-3-gun-tarcnl-rulo-ve.html

  Yetişeceğim elbet...

  CEVAPLA

 • pınar ç. 11.12.2013

  4. gün bizim evin en sevileni
  http://pinarladoydum.blogspot.com/2013/12/msr-unlu-tavuk-baget-yemekfirtinasi-4.html

  CEVAPLA

 • pınar Ç. 12.12.2013

  5. gün tarifim
  http://pinarladoydum.blogspot.com/2013/08/portakall-muffin.html

  CEVAPLA

 • pınar ç. 13.12.2013

  6. gün :)
  http://pinarladoydum.blogspot.com/2013/12/mandalinal-hashasl-kek.html

  CEVAPLA

 • Şenay 15.12.2013

  4-5 eklendi kek yapmaya gidiyorum azimliyim yetişeceğim. :)

  http://hayattanazicik.blogspot.com/2013/12/yemekfrtnas-4-5-gun.html

  CEVAPLA

 • pınar ç. 15.12.2013

  ‪#‎yemekfirtinasi‬ 8. gün hafifliyoruz, bir önceki gün yemeği fazla kaçırdık. Bugün hafif birşeyler yiyoruz...
  http://pinarladoydum.blogspot.com/2013/08/bugday-salatas.html

  CEVAPLA

 • pınar ç. 16.12.2013

  #yemekfirtinasi 9. gün
  http://pinarladoydum.blogspot.com/2013/12/ispanak-kavurmas-yemekfirtinasi-9-gun.html

  CEVAPLA

 • Yaseminin M. 18.12.2013

  Zerrin hanımcım mümkün olduğu kadar katılmaya çalışacağım.
  İşte Çocukların seveceği ANGRY BIRDS kanepeler.. #yemekfirtinasi 11.gün
  http://yasemininmutfagindan.blogspot.com/2013/12/angry-birds-kanepe.html

  CEVAPLA

 • sibel ç. 20.12.2013

  selam bende katılmak istiyorum ama günü gününe katılamam diye sadece izliyorumhttp://canlimutfak.blogspot.com/

  CEVAPLA

 • YAZAR 20.12.2013

  Sİbel, katılmak istediğiniz günlerde şimdi bile katılabilirsiniz. Her gün katılma zorunluluğunuz yok. Katılacağınız günlerde sadece linkinizi bana gönderirseniz facebook grubunda da paylaşırım. sevgiler.

  CEVAPLA

 • pınar ç. 20.12.2013

  13. gün ''Anneciğimin en güzel yemeği''
  http://pinarladoydum.blogspot.com/2013/12/bulgur-pilav-yemekfirtinasi-13-gun.html

  CEVAPLA

 • Şenay 21.12.2013

  8. gün ve 15. gün için http://hayattanazicik.blogspot.com/2013/12/frnda-bldrcn-avakado-salatas-ve.html

  CEVAPLA

 • pınar ç. 21.12.2013

  14, gün
  http://pinarladoydum.blogspot.com/2013/12/kakaolu-ball-muzlu-krep.html

  CEVAPLA

 • oya g. 23.12.2013

  Sevgili Zerrin.. Taşınma telaşımın içinde etkinliği gördüm , katılamadım..Yarılanmışta olsa ben de katılmak istedim.. Lezzetli tariflerde görüşmek üzere..:))

  CEVAPLA

 • Şenay G. 25.12.2013

  http://hayattanazicik.blogspot.com/2013/12/tarcn-dolgulu-simit.html

  18. gün için yaptığım tarif. Yetişemeyeceğim anladım yetiştiğim kadar tarif eklerim dedim bende :)

  CEVAPLA

 • pınar ç. 27.12.2013

  #yemekfirtinasi 18. gün: ''İnsanları şaşırtmak eğlencelidir. İçine koyacağınız bir baharat, ısırdığınızda içinden akan bir çikolata … Süpriz bir tarif. Sizin süpriz tarifiniz ne? Haydi bizi de şaşırtın.''
  http://pinarladoydum.blogspot.com/2013/11/coco-star-kurabiye.html

  CEVAPLA

 • FULYA 12.01.2016

  Merhabalar,
  Süpermişşş, ben de böyle bir aktiviteye katılmayı çok isterim, bu bahsedilen x.gün ödevler nedir, zamanı var sanırım yani bu faaliyetlere mi katılmak gerekiyor, yoksa herkes gönlünce kendi özel tariflerini blog adresiyle birlikte paylaşıyor mu?
  Teşekkürler.

  CEVAPLA

 • FULYA 12.01.2016

  Bu arada,
  blog adresim: fulyapimlezzetler.blogspot.com
  "SİHİRLİ YEMEK KUTUSU" nu lütfen ziyaret edin ve birlikte çok özel ve güzel, keyifli paylaşımlarda bulunalım.

  CEVAPLA

 • YAZAR 13.01.2016

  Sevgili Fulya'cığım, bu etkinlik geçtiğimiz senelerde yaptığımız bir etkinlikti. Blog paylaşımlarını aramızda arttırmak için organize etmiştim. Yeniden yapmalı :) sevgiler. Sizi tanıdığıma çok memnun oldum. Elbette hemen blogunuzu ziyaret edeceğim :) sevgiler

  CEVAPLA