E-dergimiz Kevgir'in İlk Sayısı Çıktı (2007)

E-dergimiz Kevgir'in İlk Sayısı Çıktı

Kevgir

Benim dergilere merakım çocukluğuma dayanır. Hep heyecanla beklerdim Milliyet Çocuğu yeni sayısı çıksın da okuyayım diye. Sonra Blue Jean zamanlarım başladı. Kocaman olmuştum. Bu ay hangi afiş var duvarımı hangisini assam ayy new kinds on the block'tan bu ay haberlermi varmı diye içim içime sığmazdı. O dönemlerde Gırgır okumaya, Fırt, limon okumayada başladım.

Sonra üniversite yıllarım geldi. param olmasa da edebiyat dergileri, tiyatro, sanat mecmuaları almak için gayret gösterdim. Eğer bir ay dergi almamışsam, okumamışsam sanki o dergiye haksızlık etmişim gibi gelirdi. O dönemlere rastlar Adam Sanat'lar la Adam Öyküler'le tanışmam. Sonra üniversite'de İktisat Sahnesin'de Dipsiz diye dergisini çıkarmamız. İşte ilk dergi çıkarma heyecanını orada yaşadım ben.

Ama Türkiye'de dergicilikte çok ciddi problemler olduğunuda o dönem anladım. Dergi çıkarmak zor işti. Para kazandırmıyordu. Türkiye'de dergi okuyucusu azdı. Az olan dergi okuyucusuda istikrarsızdı. Üniversiteyi bitirip çalışmaya başladım. Yaptığım iş dergilerle ilgiliydi. tam da bu sorunu görüp Türkiye'de dergiciliğin ilerlemesi için abonelik yapılması gerekiyor, istikrarlı okuyucuya ihtiyacı var diyen bir işverenim oldu. Bu projeyi geliştirdim. Abonet isminde bir firma kuruldu. 9 yıl çalıştım. 500'e yakın derginin abonelik hizmetlerini verdik. O dönem her türlü dergiyi okudum. Birçoğunu da pek sevdim. Sonra memleketten, işimden ayrı düştüm Kıbrıs'a geldim.

Ben hala dergi takipçisiyim.hem de sıkı sıkıya. Çünkü ne emeklerle çıktığını biliyorum. Bloguma başladığımdan beri de diğer dergilerin yanında sık sık yemek dergisi alıp okuyorum. İştee sonraaa ...

20 gün önce Esra'yla konuşurken e-dergi fikri çıktı ortaya. Nasıl yaparız nasıl ederiz bizi çok heycanlandırdı. Sonra hummalı bir çalışmaya giriştik. Elimizden gelenin en iyisini yaptık. İşteeeee KEVGİR ilk sayısıyla karşınızda ... :) 2. sayı çok daha iyi olacak sizlerin katkısıyla..

Kevgir'de her ay haberler, yazılar, dostlardan gelen birbirinden güzel tarifler olacak. Bir kişiye ait değil hepimize ait bir yer olacak.

İlk sayımızda neler neler var:

Çay saati önerileri

Ayın sebzesi patlıcan

Küba'dan Tatlı Esintiler

Birbirinden güzel diyet tarifler

Selin Çağlayan'dan nefis 3 tarif.

Temmuz etkinliğinden esintiler

.......

2. sayı daha dolu dolu olacak. Çünkü biz şimdiden hazırlıklara başladık. Umarım beğenirsiniz. Bizim çocuğumuz olduğu içinmi bilmem biz pek sevdik. :)

Yan tarafta birinci sayımızın bannerını göreceksiniz. Sayfanıza koymak isterseniz altta kodu mevcut...

Kevgir'de Küba Mutfağın'dan Tatlı Esintiler diye bir dosya hazırladım. 3 tarifim var. Haydi ne duruyorsunuz göz atsanıza :)

Yayınlanma tarihi: 01.07.2007

Paylaşmak İçin:

Kategoriler: Yazılar

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız: