PATATES CİPSİ

patates cipsi

Düşünülmüş, uğraşılmış küçük detayları seviyorum. Hele bir de kullanılan malzemeler her evde olan malzemelerse ve birkaç hareketle harika birşey çıkıyorsa ortaya aşık olmama sebep oluyor.

İşte bu fotoğrafta gördüğünüz patates cipsi de tam öyle bir şey. Düşünsenize bir tabak hazırlıyorsunuz. Tabakta çiçek şeklindeki kaseye koyduğunuz pirinç pilavını ters çevirmişsiniz, üstüne incecik kıyılmış kırmızı biber serpmişsiniz. Tepsi köfte yapmışsınız onu da büyük çiçek kurabiye kalıbıyla kesip çıkarmışsınız. Yanında da bu cipslerden var.  Sunduğunuz kişi ne düşünür hayal edebiliyor musunuz.

Ben böyle bir tabak karşısında dilimi yutarım. Anneler günü de yaklaşıyor belki çocuğuyla bir baba hazırlar da evin annesine hediye ederler. Bir dost :))))

Yapımı kolay fakat elinizin bıçak kullanmaya alışık olması gerekiyor. Çünkü patatesleri çok ince doğramalısınız. Onun dışında gereken hiç birşey yok. Şöyle yaptım;

şık sunumlar

Kategori: Abur Cubur
Hazırlık Süresi: 15 Dak.
Pişirme Süresi: 10 Dak.
Toplam Süre: 25 Dak.

Malzemeler:

  • 2 adet Patates
  • 1 avuç Maydanoz

Hazırlanışı:

1- Patatesin kabuklarını soyup çok keskin bir bıçakla tahta üzerinde incecik saydam dilimler kestim. İki dilimin arasına yıkadığım maydanoz koyup birbirine yapıştırdım. Kurabiye kalıbıyla kestim Kızgın yağda iki tarafını kızarttım. Tataaaaam :) Afiyet olsun.

PATATES CİPSİ için 7 yorum:

  1. uyar uyaroğlu

    Ellerine sağlık çok güzel görünüyor ehh bizede yapmak düşüyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.