5. Yaş Doğum Günü - Bahçede Doğum Günü Partisi Organizasyonu

cocuk dogum gunu

Oğlum Ada, 27 Ocak doğumlu, kış çocuğu :) Bugüne kadar yaptığımız 4 doğum gününde de acaba kar yağacak mı, iptal mi etsek gerginliği yaşamak, hazırlık yapmaktan daha çok yoruyordu beni..Bu sene 5 yaş doğum gününü havalar soğumadan Eylül'de açık havada yapmaya karar verdim. Sanırım, bundan sonra hep bu zamanlarda kutlayacağız. Çocuklar büyüdükçe evde gürültü, sığamama durumu da cabası..

cocuk-dogum-gunu

Bu sene köstebekgiller konseptini seçtik. Ve süslemeyi rengarenk yaptık. Ağaçların dallarından süsleri sarkıttık. Rengarenk kumaşlardan üçgenler kesip kurdeleye diktim. Bir ağaçtan diğer ağaca onu tutturdum. Kalın kartonlardan ince kesitler yapıp zincirler oluşturdum. İkeadan aldığım renkli hayvanlı tabaklar kullandım. Üstüne meyve sularını koymak için minik kavanozlar koydum. Minik kavanozları renkli kurdelelerle süsledim. İçine renkli pipetlere bigbang organizasyon'un hazırladığı pipetlikleri taktım.

cocuk-dogum-gunu

Yine bigbang organizasyonun hazırladığı kartları suların üzerine ve mısır cipsi kutularının üzerine yerleştirdim.

doğum günü ayrıntıları

Renagarenk pipetleri süt şişesinin içine doldurdum. Cam kavanozun içine rengarenk hazırladığım bezeleri koydum. Üstlerine çubuklara geçirdiğim köstebekgiller resimlerini taktım.

kurabiye ağacı

Oğlum için hazırladığım, şeker hamurlu kurabiyeleri poşetleyip kurdeleyle bağladım. Kurabiye ağacına taktım. Yukarıdaki masanın tam ortasında yer aldı.

çocuk doğum günü

Bahçenin girişine büyük bir köstebekgiller ve Ada'Nın yer aldığı poster astım. Posteri bigbang davet organizasyon hazırladı.

dogum günü menüsü

Yetişkinlerin masasının tümünü görüntülememişim. :( Masada yer alan yiyeceklerin bazıları ..

Yayınlanma tarihi: 12.12.2014

Paylaşmak İçin:

Kategoriler: Çocuk Yemekleri , Doğum Günü Menüleri , Yemek Tarifleri

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız:

Yorumlar:

  • burcu 30.04.2016

    doğum gününü nerede yaptınız acaba?

    Cevapla

  • YAZAR 03.05.2016

    Sevgili Burcu, sitemizin bahçesinde yaptık

    Cevapla