Fındıklı Çikolatalı Puding Tarifi

Fındıklı Çikolatalı Puding

Fındıklı Çikolatalı Puding: tatlı krizi gelirse bu puding tarifini hızlıca yapıp afiyetle tüketebilirsiniz.

Kaç kişilik: 4-6 Hazırlık:5 dak. Pişirme:5 dak.

Fındıklı Çikolatalı Puding Malzemeleri

  • 1 lt. süt
  • 2 yemek kaşığı dolusu nişasta
  • 1 yemek kaşığı dolusu un
  • 2 yemek kaşığı kakao
  • 1 su bardağı şeker
  • 1 çay bardağı damla çikolata
  • 1/2 çay bardağı fındık

Fındıklı Çikolatalı Puding Nasıl Yapılır?

1- Çikolata ve fındık dışında tüm malzemeleri bir tencereye koyup karıştırarak pişirin. Çırpma teliyle karıştırın. Eğer topak oluyorsa el blanderiyle geçin, sonra karıştırmaya başlayın. İşinizi kolaylaştıracaktır. Başından hiç ayrılmayın ve kısık ateşte karıştırarak pişirin.
2- Başka bir ocakta yanmaz tavada iri parçalara ayrılmış fındığı kavurun. Fındık kokusu çıksın yeter. Sakın yakmayın. Bu fındığın aromasını arttıracaktır. Kavurduktan sonra mutfak robotunda toz hale getirip pdinginize ekleyebilirsiniz.
3- Tencerede pudinginiz yoğunlaşıp muhallebi kıvamına geldiğinde ocağın altını kapatıp çikolatalarınızı ekleyin. Ve sürekli karıştırarak çikolatanın homojen dağılmasını sağlayın. Servis kaplarına bölüştürün ve 1-2 saat sonra servis yapın. Sıcak yemek isteyenler sıcak sıcakta tüketebilirsiniz. Ben taş şeklindeki çikolatalarla süsledim, siz arzunuza göre süsleyebilirsiniz. Afiyet olsun..

çikolatalı puding

Daha önce ki yaptığım supangle tarifim çok kişi tarafından denenmiş ve övgü almıştı. Uzun süredir evdeki tatlı krizlerinde acil çözüm yolu olarak supangle tarifim cepteydi arayışa girmemiştim. İnstagram'da nefeel arkadaşımın tarifini görene kadar. Denedim, şimdi cepte iki pratik tarifim oldu. :)) Her evde bulunan malzemelerle, pratik müthiş leziz bir tarif..

fındıklı puding

Tarifi Paylaşmak İçin:

Sosyal Medya Hesaplarımız: