REÇELLİ MİLFÖY

reçelli milföy

Her şekle giren hamur milföy.. İçine peynir koy katla al sana lezzetli peynirli börek. Ortasını del kıyma koy al sana volovan, volovanla aynı şekli ver reçel koy al sana pratik mi pratik bir tatlı. Bana göre kahvaltı sofraları için ideal bir lezzet. Yapması kolay, malzemesi az.

Her türlü reçel koyabilirsiniz. Hatta krema sıkma torbasına nutella ya da muhallebi koyup onuda şekilli sıkabilirsiniz.Yapınız afiyetle yiyiniz, yediriniz.. :)

Hazırlık: 10 dak. Pişirme: 10 dak.

REÇELLİ MİLFÖY Malzemeleri

  • 8 adet milföy
  • 4 yemek kaşığı çilek reçeli
  • 1 tatlı kaşığı pudra şekeri

1- Milföyleri oda sıcaklığına getirin. Büyük ağızlı bir su bardağıyla 2 milföyü kesin. Bir yuvarlak tatlının zemini olacak. Diğer yuvarlağın ortasından küçük ağızlı bardakla bir yuvarlak daha kesin. İçindeki yuvarlağı çıkarınca bir halka elde edeceksiniz. O halkayı deforme etmeden zemin olacak yuvarlağın üzerine koyun. Ortası boş olacak.

2- Ortasına küçük yağlı kağıt koyup içine ağırlık oluşturması için bakliyat koyuyoruz.

3- Önceden ısıtılmış 180 derece fırında milföyler kabarıp pişene kadar fırında tutuyoruz. Fırından çıkardıktan sonra ağırlık yapması için koyduğumuz bakliyatları kaldırıyoruz. ağlı kağıdı alıyoruz. Kenarlara gelecek şekilde çay süzgeciyle pudra şekeri serpiyoruz. Ortasına 1 yemek kaşığı reçel koyup servis ediyoruz. Afiyet olsun. :)

Kategoriler: Börek Tarifleri , Çay Saati Tarifleri , Kahvaltılık Tarifler

Önerilen Tarifler:

Sosyal Medya Hesaplarımız:

render date:2019-09-15 19:46:06 template_ver:v3_2