VİŞNE KOMPOSTOSU

vişne kompostosu

Vişne zamanı geldi. Çok kısa süren bu zamanda denemek istediğim bir çok tarif var. Siz de bu dönem pazara giderek vişneleri alıp bu lezzetleri benimle birlikte deneyin derim.

DEVAMINI OKU

Bu önümüzdeki birkaç gün boyunca çeşit çeşit vişneli lezzetlerin tariflerini vereceğim. Aldığınız vişneleri biraz fazla alırsanız çekirdeklerini ayıklaıyıp buzluğa poşetler halinde atarsanız istediğiniz anda çıkarıp tatlıları, pastalarınızı süslemek için ya da lezzetlendirmek için kullanabilirsiniz.

Öncelikle bizim evde çok sevilen vişne kompostosunun tarifini vereceğim. Çocuğunuza hazır meyve suyu, asitli içecekler içirmek yerine komposto, hoşaf ya da ev yapımı şerbetleri içirebilirsiniz. Hem çok daha sağlıklı hem besleyici olacaktır. Evimize asitli içecek, hazır meyve suyu sokmamaya çalışıyoruz. Yaz günleri serinleme ihtiyacımızı bu şekilde karşılıyoruz.

Ramazan yaklaştı. Yaza denk geldiği için iftarda bu tür içecekler çok iyi gelecektir. Şimdiden vişnelerinizi ayıklayıp yıkayıp poşetleyip buzluğa kaldırırsanız Ramazan'da çıkarıp kompostolarınızı kaynatabilirsiniz. Yapımı çok kolay; Tarif şöyle;

Hazırlık: 10 dak. Pişirme: 10 dak.

VİŞNE KOMPOSTOSU Malzemeleri

  • 500 gr vişne
  • 1-1,5 su bardağı şeker
  • 1 lt. su

VİŞNE KOMPOSTOSU Nasıl Yapılır?

  • Saplarını ayıkladığınız vişneleri iyice yıkayıp tencereye alın. Üstüne su ve şekeri ekleyip kaynamaya bırakın.
  • Vişneler çatlamaya başladığında olmuş demektir. Altını kapatıp ılıdıktan sonra buzdolabına koyun. Soğuk soğuk servis edin. Afiyet olsun.

Önerilen Tarifler:

Önerilen Yazılar:

Kategoriler: İçecek Tarifleri

Tarifi Paylaşmak İçin:

Sosyal Medya Hesaplarımız: