VİŞNE KOMPOSTOSU

vişne kompostosu

Hazırlık: 10 dak. Pişirme: 10 dak.

Vişne zamanı geldi. Çok kısa süren bu zamanda denemek istediğim bir çok tarif var. Siz de bu dönem pazara giderek vişneleri alıp bu lezzetleri benimle birlikte deneyin derim. Bu önümüzdeki birkaç gün boyunca çeşit çeşit vişneli lezzetlerin tariflerini vereceğim. Aldığınız vişneleri biraz fazla alırsanız çekirdeklerini ayıklaıyıp buzluğa poşetler halinde atarsanız istediğiniz anda çıkarıp tatlıları, pastalarınızı süslemek için ya da lezzetlendirmek için kullanabilirsiniz.

Öncelikle bizim evde çok sevilen vişne kompostosunun tarifini vereceğim. Çocuğunuza hazır meyve suyu, asitli içecekler içirmek yerine komposto, hoşaf ya da ev yapımı şerbetleri içirebilirsiniz. Hem çok daha sağlıklı hem besleyici olacaktır. Evimize asitli içecek, hazır meyve suyu sokmamaya çalışıyoruz. Yaz günleri serinleme ihtiyacımızı bu şekilde karşılıyoruz.

Ramazan yaklaştı. Yaza denk geldiği için iftarda bu tür içecekler çok iyi gelecektir. Şimdiden vişnelerinizi ayıklayıp yıkayıp poşetleyip buzluğa kaldırırsanız Ramazan'da çıkarıp kompostolarınızı kaynatabilirsiniz. Yapımı çok kolay; Tarif şöyle;

Malzemeler

  • 500 gr vişne
  • 1-1,5 su bardağı şeker
  • 1 lt. su

Hazırlanışı

Kategoriler: İçecek Tarifleri

Önerilen Tarifler:

Önerilen Yazılar:

Sosyal Medya Hesaplarımız: