YUFKADAN SUŞİ

yufkadan susi

Geçenlerde Refika ile Arçelik sponsorluğunda mucize lezzetler etkinliğindeydim. Refika'nın ünlü Türk suşisi ile tanıştım.  Beni çok şaşırtan bir lezzet oldu. Tarif malzemelerini gördüğümde burun kıvırıp offf yahuu salatalıkla kayısının ne ilgisi var, yapma etme dedim.. Dediğime pişmanım. :))

Yediğimde çok çok beğendim. Kesinlikle partiler için, davet sofralarına mutlaka denemelisiniz. En önemli püf noktası kullanacağınız yufkanın tazeliğidir. Sakın market yufkasıyla ya da paketlenmiş yufka ile yapmayın. Gidin, bildiğiniz bir yufkacıdan satın alıp onunla yapın. Yanında soya sosu ile ikram edin diyorlar. Açık söylemek gerekirse ben soya sosuyla yemedim. Sade olarak çok beğendim. Siz zevkinize göre servis şekline karar verebilirsiniz.

yufkadan susi

Kaç kişilik: 2-4 Hazırlık: 9 dak. Pişirme: 9 dak.

YUFKADAN SUŞİ Malzemeleri

  • 1 adet yufka
  • 1 adet salatalık
  • 5 adet kuru kayısı
  • 100 gr. tulum peyniri
  • 1 avuç ceviz içi
  • üstü için bal:
  • yanına göz kararı soya sosu

YUFKADAN SUŞİ Nasıl Yapılır?

1- Yufkanın kenarlarını ince olarak kesin. Ortada büyük bir kare olsun. Kareyi ortadan ikiye kesin.
2- En düzgün kısıma tulum peynirini elinizle ezerek serpiştirin. Uzunlamasına. İri doğranmış cevizleri tulum peynirinin üzerine ekleyin. Salatalıkları ince ince kesin dilimleyin. Ortasındaki sulu kısmı çıkarırsanız daha süpper olur. İnce kestiğiniz salatalıklardan da tulum peynirinin üzerine koyun. Kayısılarıda ince ince doğrayın ve tulum peynirinin üzerine koyun sıkı sıkı sarın. Uç kısmını suyla ıslatıp rulo yapın. Diğer yufkaya da aynı işlemi yapın. 2 parmak kalınlığında dilimler elde edin. İsterseniz benim gibi isterseniz kendi dilediğiniz gibi servis tabağına yerleştirin. Üstüne bal döküp servis yapın Afiyet olsun.

Önerilen Tarifler:

Kategoriler: Atıştırmalık Tarifler , Kanepe Tarifleri , Kolay Yemek Tarifleri

Tarifi Paylaşmak İçin:

Sosyal Medya Hesaplarımız: