PHILIPS ÇORBA MAKİNESİ İLE MERCİMEK ÇORBASI


Youtube İçin:Üniversiteye kadar mutfağa girmişliğim çok yoktu. Bir iki faaliyetim vardı ama genel olarak elime yüzüme bulaştırır nitelikteydi. üniversiteye gittiğimde ise sudan çıkmış balığa döndüm. Uzun süre ev arkadaşımın yemekleriyle beslenip, ondan ayrılıp tek başıma yaşamaya başlayınca salça ekmeğe talim ettim. Ta ki düzenli bir iş hayatım olup, artık adam gibi beslenmeliyim diyene kadar. O dönem yoğun iş hayatımdan arda kalan zamanlarda yemek kurslarına gitmeye başladım. Farkettim ki mutfak benim terapi merkezim olmuştu.

O yüzden yumurta bile kırmayı beceremiyorum lafı bana çok yabancı değildir. Gerçekten beceremeyebilirsiniz. :)) Hele çorba yapmak mı ovvv nooo :))) Topaklanır, suyu tanesi ayrı olur, nasıl olacak bilemezsiniz.

Neyse lafı çok uzattım. Philips çorba makinasıyla yemek yapmayı bilmenize gerek yok. Parmaklarınız varsa yeterli. :) Malzemeleri yerleştirip iki tuşa basıyorsunuz tataaaaammm.. Çocuk işi. Gerçekten çocuk işi olduğunun kanıtı aşağıdaki video. :) Oğlum Ada 4 yaşında ve bize mercimek çorbası yapıyor. Buyrun izleyin. :)

Philips çorba makinasına gelince;

1- Bence bu tür makinelerde en önemli sorun temizlenmesidir. Philips çorbacının temizlemesi kolay. Fişini çıkarıp hazneyi çeşmenin altında çok kolayca yıkayabiliyorsunuz.

2- Çorba yapmak oldukça kolay. 25 dakika da çorbayı hazır hale getiriyor. Kapağını açmadığınız sürece sıcaklığını uzun süre muhafaza ediyor.

3- Soğuk içecek de yapabiliyorsunuz.

4- Çalışan, vakti olmayan insanlar için kullanışlı bir alet.

5- Çok yer kaplamıyor. Mutfakta yer problemi yaşayanlar için ideal.

Şunlar olsaydı daha iyi olurdu:

1- Çorbanın kaç dakika sonra biteceğini gösteren bir zamanlayıcı yok.

2- Çorbayı yaptıktan sonra tekrar ısıtmak istediğinizde tencereye almak zorunda kalıyorsunuz. Tekrar ısıtabilme özelliği olsa çok daha iyi olur.

30.06.2014

Yayınlanma tarihi: 30.06.2014

Paylaşmak İçin:

Kategoriler: Çorba Tarifleri , Denediklerim , Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız:

Yorumlar:

  • hülya ö. 01.07.2014

    Şanslı bir gelinin olacak..Ada çok doğru bir şekilde yetişiyor...Kutlarım..Kızımda çok erken doğmuş(!):)))))

    CEVAPLA