Kabak Tatlısı Tarifi

Kabak Tatlısı

Kıvamı tam, ağdalı, nefis mi nefis bir kabak tatlısı tarifi var sırada. Kabak tatlısında en önemli şey kabak seçimidir. Her kabağın tadı farklı olduğundan ekleyeceğiniz şeker oranı değişir.

DEVAMINI OKU

Benim ortalama bir oranım var, ben size bu altın oranımı vereceğim. Eğer kabağınızın tadından eminseniz şekeri azaltabilirsiniz.. Daha önce tahinli kabak tatlısında kabak seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve kabağın faydalarını anlatmıştım. Göz atabilirsiniz.

İkinci en önemli husus ise kabak tatlısını pişirme süresidir. Ben kabak tatlısını en küçük ocakta en kısık ateşte uzun süre pişiriyorum. Tencerenin dibinde çok çok az şerbet kaldığında ozağın altını kapatıyoruz ve yavaşça servis tabağına alıyoruz. Dağıtmamaya özen gösterin sakın çatalla çıkarmayın. :)

Kabak tatlısı malzemeleri

Kaç kişilik: 6-8 Hazırlık:5 dak. Pişirme:5 dak.

Kabak Tatlısı Malzemeleri

  • 1 kg. kabak
  • 1,5 su bardağı şeker
  • 1 avuç ceviz içi

Kabak Tatlısı Nasıl Yapılır?

1- Kabakları dilediğiniz büyüklükte doğrayın.
2- Kalın tabanlı tencerenin altına dizip üstüne şeker dökün, eğer iki sıra olacaksa şekeri ikiye bölüp yarım yarım dökün. Videoda ki gibi...
3- Küçük ocakta kısık ateşte yavaş yavaş pişirin. Dibinde çok çok az şerbet kalana kadar pişirin. Sonra servis tabağına koyup ceviz serpip tüketebilirsiniz. Afiyet olsun.

kabak tatlısı

Tarifi Paylaşmak İçin:

Sosyal Medya Hesaplarımız:

Yorumlar:

  • Şeniz 11.12.2015

    nefis, görünüyor. ellerinize sağlık

    Cevapla