PRATİK KURABİYE

pratik kurabiye

AĞızda dağılıyor, çay yanına feci yakışıyor, istediğiniz aromayla güçlendirebilirsiniz. İster portakal kabuğu rendesi koyun, ister vanilya ekleyin, isterseniz sade yapın. Ben yarısını portakal kabuğuyla yaptım. İkisini de çok beğendim.

pratik kurabiye tarifi

Üstüne ceviz, badem koymak zorunda değilsiniz. Ama koyduğunuzda çok şık görünüyor. Normal şekerle yaptığımız için soğuduğunda hafif sakızımsı bir tat bırakıyor. Eğer ağızda dağılsın, un kurabiyesi gibi olsun isterseniz toz şeker yerine pudra şekeri kullanabilirsiniz. Benim sevdiğim bir lezzet.

pratik kurabiye

Kesinlikle en dikkat etmeniz gereken. Fırından çıkar çıkmaz sakın kurabiyeleri tabağa almaya çalışmayın. En az 5-6 dakika tepside fırın dışında soğumaya bırakmalısınız. Aksi takdirde çok yumşak olacaktır. Damaduman olur. Bekleyin sonra servis yapın.

Çok lezzetli bu pratik kurabiyenin tarifine geçeyim. Yapması yemesi 15 dakika. :)

Hazırlık: 4 dak. Pişirme: 4 dak.

PRATİK KURABİYE Malzemeleri

  • 1 çay bardağı sıvı yağ
  • 1 çay bardağı toz şeker
  • 2,5 çay bardağı un
  • 1 çay kaşığı silme karbonat

PRATİK KURABİYE Nasıl Yapılır?

  • Sıvı yağ, şeker, karbonat ve unu bir kase içerisinde yoğurun. Elinizle ceviz büyüklüğünde yuvarlaklar yapın. Sıkıştırın, yağlı kağıt serili fırın tepsisine dizin.Eğer isterseniz badem ya da cevizle süsleyebilirsiniz.
  • Önceden ısıtılmış 170 derece fırında üstleri hafif pembeleşene kadar pişirin. Fırından çıkardıktan sonra tepside en az 5-6 dakika soğumasını bekleyin. Aksi takdirde çok yumşak olacaktır ve dağılacaktır. Beklediğinizde sertleşecek. Afiyet olsun.

Önerilen Tarifler:

Kategoriler: Tatlı Kurabiye Tarifleri

Tarifi Paylaşmak İçin:

Sosyal Medya Hesaplarımız: