RÜZGAR GÜLÜ MİLFÖY BÖREK

rüzgar gülü börek

Dün akşam eve ekmek almayı unutmuşuz. Herkes üşenince markete gidilmedi. Buzluktaki milföy gözüme en kolay çözüm gibi göründü. Ada'ya sade börek yapıldı, rüzgar gülü börekler ne zamandır aklımdaydı.

DEVAMINI OKU

Hemen o rüzgar gülü milföy börek hazırladım. Ada rüzgar gülü böreği görünce sade böreği bir kenara bıraktı, peynirli meynirli demedi lüpletti. :)

rüzgar gülü börek

Kahvaltılıklar hazırlandı, çay demlendi, sıcak sıcak böreklerle akşam yemeği halledildi. :) Yapması çok kolay. Aşağıda fotoğraflarla size anlattım. Eğer içine peynir koyacaksanız erimeyecek bir peynir koymalısınız. Ben tulum peyniri kullandım. İç malzeme olarak patates ya da kıymada kullanılabilir. Rüzgar gülü börek çok az malzeme ile hazırlanıyor. Ama bir o kadar da şık görünümlü.

rüzgar gülü börek

Rüzgar gülü milföy böreğin katlama aşamaları aşağıda fotoğraflarla anlatılmıştır.

milföy-borek

Rüzgar gülü milföy börek nasıl yapıldı?

Hazırlık: 10 dak. Pişirme: 10 dak.

RÜZGAR GÜLÜ MİLFÖY BÖREK Malzemeleri

  • 8 adet milföy hamuru
  • 50 gr. tulum peyniri
  • 1 adet yumurta sarısı
  • 1 yemek kaşığı çörek otu

RÜZGAR GÜLÜ MİLFÖY BÖREK Nasıl Yapılır?

  • Milföyleri oda sıcaklığına getirin. Ortasında bir alan kalacak şekilde 4 köşeden kesikler atın. Yukarıda ki fotoğraflardaki gibi. Ortasına peyniri koyup yine fotoğraftaki gibi kapatın.
  • İsterseniz içine koymayıp kapatıp, kapattıktan sonra ortasına koyabilirsiniz. İki şekilde de olur. Milföylere bu işlemi yaptıktan sonra yumurta sarısı sürüp çörek otu serpip önceden ısıtılmış 180 derece fırında pişirin. İsterseniz böreklerin altına çöp şişlerin çubuklarından takıp sunabilirsiniz. :)

Önerilen Tarifler:

Kategoriler: Börek Tarifleri

Tarifi Paylaşmak İçin:

Sosyal Medya Hesaplarımız: