Ton Balıklı Tarifler: Omega 3'ü Bol Farklı ve Kolay Alternatifler

Ton Balıklı Tarifler

Dünyanın en kolay ve en lezzetli yemek tariflerinde kullanılan ilk 5'e girebilecek ana malzeme ton balığıdır. Hem kullanımı kolay, hem tarifler lezzetli, hem de oldukça sağlıklı. Ton balıklı tarifler arasında en popüler olanları, ton balıklı salata, ton balıklı makarna, ton balıklı sandviçtir. Biz size öyle bir liste hazırladık ki ton balıklı pizzadan, ton balıklı böreğe kadar çeşit çeşit ton balıklı yemekler mevcut.
Omega 3 bakımından oldukça zengin olan konserve ton balığı ayıklama derdi olmayan bir yiyecektir. Diyetteyseniz, atıştırmalık birşeyler arıyorsanız doğru listedesiniz.

Açılsın ton balıkları yapılsın kolay yemek tarifleri.

1. Ton Balıklı Pizza

Ev yapımı pizzanın damaklarda bıraktığı lezzet bir başka oluyor. İtalyan usulü hamuru hazırlayıp incecik açıyoruz. Üstüne koyduğumuz ton balığı ve diğer malzemelerle birlikte fırınlıyoruz. Pizzayı bol roka ile servis ediyoruz..

Ton Balıklı Pizza

2. Ton Balıklı Makarna

Ton balıklı Salata da diyebiliriz. Daha doyurucu olması için makarna koyuyoruz. Oldukça hafif bir lezzet çıkıyor. Ton balığı roka ve zeytin birbirine çok yakışıyor.

Ton Balıklı Makarna

3. Ton Balıklı Mısırlı Börek

Ton balığı ve mısır iki yakışan ürün. Biz bu ikiliyi yufkayla buluşturup nefis bir tava böreğine çevirdik. Yiyen bir dilim daha istedi.

Ton Balıklı Mısırlı Börek

4. Kremalı Ton Balıklı Makarna

Sarımsaklı kremalı hazırladığımız sosu makarna ile buluşturuyoruz. kremalı makarnanın içine ton balığı ve yeşillikleri ilave ediyoruz. Öyle doyurucu ve kolay bir tarif ki deneyenler çok memnun kalıyor.

Kremalı Ton Balıklı Makarna

Paylaşmak İçin:

Kategoriler: Atıştırmalık Tarifler , Deniz ürünleri ve Balık Tarifleri

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız: