10 Farklı ve Leziz Damla Çikolatalı Kurabiye Tarifi

Damla Çikolatalı Kurabiyeler

Damla çikolata kek ve kurabiyelere müthiş yakışan bir malzemedir. Çocukların bayıldığı, çay kahve yanına çok yakışan damla çikolatalı kurabiye tariflerimizle karşınızdayız. Çikolata parçaları ya da çikolatanın eritilip özel işlemden geçirilip damla şeklinde şekil verilmesiyle ortaya çıkan bir malzeme. Formu gereği hemen eriyip yapısını kaybetmiyor. Bu sebeple kurabiyelere oldukça güzel bir görünüm ve tat sağlıyor.

Çikolata parçacıklı kurabiye 7'den 77'ye herkesin sevdiği bir tat. Biz de size öyle bir liste hazırladık ki kakaolu damla çikolatalı kurabiyeden tutun, damla çikolatalı cookie ye, ağızda dağılan damla çikolatalı kurabiyeden, starbucks kurabiyeye kadar her çeşidi mevcut. Misssgibi'nin en sevilen damla çikolatalı kurabiye tarifleri burada.

Seç, malzemeleri çıkar hemen ya. :) Afiyet olsun..

1. Portakallı Damla Çikolatalı Kurabiye

Portakalın yaydığı o enfes koku, kurabiyeye kattığı aroma ve damla çikolata ile birlikteliği. Bir kurabiyeden daha ne istenir..

Portakallı Damla Çikolatalı Kurabiye

2. Starbucks Kurabiye

Starbucks'ın ünlü kurabiyesi. Bazılar kahve bahane kurabiye şahane diye Starbucks'a gidiyorlarmış.. Öyle duyduk :)

Starbucks Kurabiye

3. Damla Çikolatalı Tepsi Kurabiye

Kurabiye yapmak istiyorsunuz fakat şekil vermek çok zamanınızı alıyor. Biz de size farklı bir seçenekle geldik. Şipşak hazırlayabileceğiniz tepsi kurabiye tarifi..

Damla Çikolatalı Tepsi Kurabiye

4. Bademli Damla Çikolatalı Kurabiye

Klasik bir kurabiye. Damla çikolataya eşlik etmesi için badem ilave ettik. İyi ki etmişiz. İkisi müthiş bir uyum sağladılar.

Bademli Damla Çikolatalı Kurabiye

5. Bol Çikolatalı Kurabiye

Çikolata severleri mutlu edecek bol çikolatalı enfes bir kurabiye ağızda dağılan yapısına bayılacaksınız.

Bol Çikolatalı Kurabiye

6. Tek Hamurla 3 Çeşit Kurabiye

Tek hamur yapıp çeşit çeşit kurabiyeler yapmak mümkün. Biz de size aynı hamurla 3 farklı lezzetde kurabiye yapımını anlatıyoruz.

Tek Hamurla 3 Çeşit Kurabiye

7. Kakaolu Kurabiye

Çay saati sofralarınızı güzelleştirecek, çok pratik bir tarif. Uzun süre bayatlamayan tatlı kurabiye tarifimiz sizleri bekliyor.

Kakaolu Kurabiye

8. Diyet Kurabiye

Diyet yapıyoruz diye kurabiye yemeyecek değiliz. :) Sizde bizim gibi diyet yapsanızda akşam çay yanına birşeyler arayanlardan mısınız? Bu masum kurabiye tarifimizden bir tane yendiğinde mutluluk veriyormuş :)

Diyet Kurabiye

9. Kakaolu Damla Çikolatalı Kurabiye

Yoğun çikolata lezzetlerini sevenler, çikolata tutkunu olanlar. Bu kurabiyeyi çok seviyor.

Kakaolu Damla Çikolatalı Kurabiye

10. Bonibonlu Kurabiye

Hem bonibon, hem damla çikolata. Birlikte aynı hamurun içine girmişler. Ortaya harika bir kurabiye çıkmış. Gören herkesin suratında gülücükler oluşturan bu kurabiyeyi, çocuk, genç, yaş almış herkes seviyor..

Bonibonlu Kurabiye

Paylaşmak İçin:

Kategoriler: Çay Saati Tarifleri , Kurabiye Tarifleri

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız: