Köfte Tarifleri

köfte tarifleri

İftar sofraları için çeşitli tarifler denemek isteyen okuyucularım değişik şu tarifiniz var mı bu tarifiniz var mı diye soruyorlar. Yüzlerce tarifin arasından bulmak zorlaşıyor. Hadi adı bilinen tarifler neyse de adı sanı pek bilinmeyen ama lezzeti inanılmaz olan tarifler arada kayboluyorlar. Özelden yardımcı olmaya çalışsamda bazı sorular o kadar yoğun geliyor ki cevaplamaya gücüm yetmiyor. Öyle olunca da toplu şekilde cevap vermek daha doğru gibi geliyor.

Dünden beri en çok sorulan soru değişik köfte tarifiniz var mı oldu? Sayfama göz attığımda onlarca köfte tarifi çıktı. Izgara köfte sanırım en sevilen köfte çeşidi. Ya da değişik bir sunum ve lezzet olan  veçte köfte var.

Kadınbudu köfte özellikle çocukların çok sevdiği bir lezzetdir. Hem de davet sofralarında ara sıcak ya da ana yemek olarak sunabilirsiniz. Yöresel bir lezzet olan ıslama köfte ise sosu bakımından enfestir.

Soğuk olarak servis edildiğinden meze gibi görülen mercimek köfte sanırım herkesin favorisidir.  Çocuklara sebze yediremeyen anneler için sebze köftesi ya da mücverler idealdir.

İsveç köftesi daha önce tadına bakanlar için vazgeçilmezdir. Misket köfte , tabağa koyup servis edebileceğiniz gibi bardaklarda bu şekilde servis edildiğinde de harikadır.

Patates köftesi de bir çok kişinin bayıldığı tariflerdendir. Ama benimki gibi tavuk budu görüntüsü verirseniz gören herkesi kalbinden vurursunuz. :) Balık sevmeyen kişiler için özellikle ideal olan bu tarife biz bayılıyoruz. Balık köftesi.   Bulgur köftesi de bence kısırdan sonra bulgurun en güzel halidir. Ya da kolay içli köfte . :) Ekşili köfte , saray köfte , tavuk köftesi ...

Çeşit çeşit köfteler mevcut misssgibi'de. Ben en popüler tarifleri sizlerle paylaşmak istedim.

Yapanlara şimdiden afiyet olsun.

Yayınlanma tarihi: 10.07.2013

Paylaşmak İçin:

Kategoriler: Köfte Tarifleri

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız: