24. Gün İftar Menüsü

24. Gün İftar Menüsü

Ramazan başlarken yola çıkışımız, size en lezzetli, farklı, ekonomik, kolay yemeklerden oluşan menüler sunmaktı. Bugüne kadar çok keyifli menüler oluşturduk. Geri kalan 6 günde de hazırlamaya devam edeceğiz.

24. gün iftar menümüzde neler var? Sütlü domates çorbasıyla başlıyoruz. Yapımı kolay bir o kadar farklı patlıcan balığı tarifimiz var. Salçalı makarna ve yanına beşamel soslu fırında tavuk hazırladık. Tatlımız ise herkesin çok sevdiği kolaymı kolay muhallebili bisküvili tatlı.
Buyrun ayrıntılı tariflere geçelim, püf noktalarını lezzet sırlarını verelim..

1. Sütlü Domates Çorbası

Yumuşacık içimli, klasik ama çok lezzetli bir çorba tarifi. Yapması pratik olduğundan, ve herkes tarafından çok sevildiğinden çok tercih edilir. Buyrun tarife üzerine bol kaşarla servis edin :)

Tarif için: Sütlü Domates Çorbası

2. Patlıcan Balığı

Sebze severleri çok mutlu edecek bir tarifimiz var. Gerek şekliyle gerek tadıyla hayran bırakacak çok farklı bir tarif. Patlıcan balığı. Görüntüsü sebebiyle bu ismi alan yemeğimiz ara sıcak olarak çok güzel.

Tarif için: Patlıcan Balığı

3. Salçalı Makarna

Salçalı makarnayı her şeyin yanında yakıştıranlar. Üstüne sarımsaklı yoğurtla yiyenler buraya :)

Tarif için: Salçalı Makarna

4. Beşamel Soslu Tavuk

Tam bir davet yemeği. Hazırlaması da öyle zor değil. Şık görünümün altında kolaylık mevcut. Ekonomik bir tarif olması bakımında bu Ramazan favoriniz olacak.

Tarif için: Beşamel Soslu Tavuk

5. Muhallebili Bisküvili Pasta

Muhallebisi efsane, bisküviyle buluştuğunda şahane damak çatlatan bir tatlıyla yemeğimizi sonlandırıyoruz. İster kahvenin yanına ikramn edin ister çayın yanına.. İkinci dilimler istenecek.. Mutfağa gidip gelmeye hazırlıklı olun. :)

Tarif için: Muhallebili Bisküvili Pasta
Paylaşmak İçin:

Etiketler: iftara ne pişirsem , iftar için ana yemekler , iftar için çorba tarifleri , iftar için tatlılar , iftar menüleri , iftar yemekleri , ramazan çorbası , ramazan menüleri , ramazan yemekleri

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız: