Ramazana Özel İftar için 15 Et Yemeği

Ramazana Özel İftar için 15 Et Yemeği

Ramazan'da iftar sofraları kurup sevdiklerimizi ağırlamak en büyük mutluluk kaynağı. Paylaşmak, sohbet muhabet ile geçen huzurlu bir akşam insan başka ne ister.

İftara ne yemek yapsam diye düşünüyor ve et yemeklerine yer vermek istiyorsanız sizin için en harika iftara özel 15 et yemeğini toparladık. Her damak tadına uygun, olabildiğince ekonomik tarifler seçmeye özen gösterdikj.

Neler var dediğinizi duyar gibiyiz, şöyle bir özet geçip sizi listemizde ağırlayalım.. Fırında pişen kebaplardan tutun, kadınbudu köftelere, 100 gr. kıyma ile 1 kg köfte yapmanın sırlarından, rulo köfteye, orman kebabından patlıcanla yapılabilecek en güzel yemeklere... Haydi buyrun tariflerimizle sizi başbaşa bırakalım.

Ramazana Özel İftar için 15 Et Yemeği

1. Türk Mutfağının Baştacı Karnıyarık Tarifi

Türk Mutfağının olmazsa olmazı karnıyarıkla karşınızdayız. Patlıcan ve etin bu kadar birbirine yakıştığı başka bir tarif daha yok. Yanına yapılacak ikiliyi biliyorsunuz. Bizim söylememize gerek yok. :)

Tarif İçin: Karnıyarık Tarifi

2. Kilisin Güzeli - Kilis Tava

Kilisin meşhur lezzeti. Tespiye koyduğunuz köftenin üzeri domates, biberle donastılıp fırına verilir. Kendi suyu ve yağıyla pişen yemeğin yenmesine doyulmaz.

Tarif İçin: Kilis Tava

3. İçi Süprizli Rulo Köfte

Yapması keyifli, dilimlendiğinde içindeki sebzeler süpriz etkisi yaratır. Özellikle iftar masasında servis edin. Herkes hayran kalacak.

Tarif İçin: Rulo Köfte

4. Ekonomik Köfte

Yanlış duymadınız 100 gr. kıyma ile 1 kg. köfte yapıyoruz. Tam 6 porsiyon. Yiyen herkes tarifini isteyecek. Öyle lezzetli bir köfte oluyor ki anlatılmaz, denemelisiniz.

Tarif İçin: 100 gr. Kıymadan 1 kg. Köfte

5. Beğendili Köfte

Altındaki beğendi kadife gibi, ağzınıza attığınız her lokmada kendinizden geçeceksiniz. Köfteye diyecek söz bulamıyoruz. :)

Tarif İçin: Beğendili Köfte

6. Seveni Çok Orman Kebabı

İçindeki sebzelerle birlikte pişen lokum gibi bir et düşünün. Olmazsa olmaz sebzeleri elbette var ama mevsimsel minik dokunuşlar yapılabilir. Bolu'nun en ünlü yemeklerinden Orman Kebabı'nı Bolu'lu benden dinleyin..

Tarif İçin: Orman Kebabı

7. Patlıcan ve Etin Rüya gibi Buluşması - Bostan Kebabı

Lokum gibi bir et, kızartılmış patlıcanla buluşuyor. Soslanıp fırına gidiyor. Hem görüntüsü hem lezzeti şahane olan bu yemek tam iftar davetlerine uygun bir yemek.

Tarif İçin: Bostan Kebabı

8. Ciğer Kavurma

İster ara sıcak ister ana yemek olarak ilave edin bu ciğer tarifine iftar sofranızda yer açın. Çok seveceksiniz.

Tarif İçin: Ciğer Kavurma

9. Hünkar Beğendi

Yine saraydan çıkmış bir yemek. Hünkar beğenmiş biz mi beğenmeyelim :) Altında rüya gibi bir beğendi, üstünde lokum gibi pişmiş etler. Daha ne olsun..

Tarif İçin: Hünkar Beğendi

10. Sarayın Gözdesi Şehzade Kebabı

Yine Saray, yine enfes bir yemek. Şehzadelerin pek sevdiği, sunumu ve lezzeti harika.. Kesme doğrama işlemi sonrası fırına at pişir yemeklerinden.

Tarif İçin: Şehzade Kebabı

11. Son Dönemin En Moda Tarifi - İslim Kebabı

Son dönemlerde en fazla duyulan yemek ismi islim kebabı.. Davet sofrlarına sunumu ve lezzeti itibariyle çok yakışan bu tarif 2019 iftar menülerinde bolca yer aldı.

Tarif İçin: İslim Kebabı

12. İftar Sofralarının Gözdesi Sultan Kebabı

Sultan kebabı, yufkaya sarılmış etli sebzenin fırında beşamel sos ve kaşar peyniriyle pişmiş hali. O nar gibi kızarmış görüntüsünü sevmeyecek kimse yok.

Tarif İçin: Sultan Kebabı

13. Gaziantep'ten Bir Esinti - Ali Nazik kebabı

Gaziantep deyince aklımıza Ali Nazik gelir. Patlıcanlı altlık üzere kavrulmuş baharatlanmış etle çok güzel olur.

Tarif İçin: AliNazik Kebabı

14. Kağıt Kebabı

Yağlı kağıda sarılmış et ve sebzenin kısık ateşte fırında kendi suyu ve yağıyla pişmesiyle olan yemek. Lezzetler birbirine geçen kağıt kebabını mutlaka denemelisiniz.

Tarif İçin: Ali Nazik Kebabı

15. Kadınbudu Köfte

Kadınbudu köfte severler ayrı bir sever. Lezzetten taviz vermezler. Bizim tarifimiz sevmeyenlere sevdirecek, sevenleri bir kez daha kendine hayran bırakacak bir tarif.

Tarif İçin: Kadınbudu Köfte
Paylaşmak İçin:

Kategoriler: Ramazana Özel

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız: