14. Gün İftar Menüsü

14. Gün Ramazan Menüsü

İftara ne pişirsem dediğinizi duyuyoruz. :) Ve buradayız. 2 haftadır her güne bir iftar menüsü hazırladık sizlerle. Ramazanın 2 haftasını geride bıraktık. Artık oruç tutmak bünyemizi zorlamıyor. Güzel sofralar kurmak sevdiklerimizle paylaşmak heyecan veriyor.

Kolay, ekonomik tarifler vermeye menüler oluşturmaya devam ediyoruz. 14. günde karnabahar çorbasıyla yapıyoruz açılışı. Ardından ara sıcaklarda çıtır çıtır patlıcan kızartması var. Ve yanında sodalı puf puf kabaran peynirli börek. Bulaşık çıkarmayacak, kolay mı kolay bir et tarifi veriyoruz size. Hazırlaması 10 dakika.. Tatlı konusunda bugün çok iddialıyız. Biraz uğraştırıcı ama çıtır çıtır yemeye bayılacağınız Adana'nın meşhur karakuş tatlısını yapıyoruz. Haydi hazırlanın mutfağa giriyoruz.

1. Salçalı Karnabahar Çorbası

Karnabaharı sevmeyenlere karnabaharı sevdirecek, harika bir iftar çorbası. İçimi kolay, yumuşacık, mideye iyi gelen bol vitaminli bir çorba. Dumanı üzerinde üstüne kızarmış ekmek parçalarıyla servis edin..

Tarif için: Salçalı Karnabahar Çorbası

2. Çıtır Patlıcan Kızartması

Patlıcan kızartması diyip geçmeyin. Çıtır çıtır oluyor. patlıcan sevmeyenlere patlıcanı sevdiriyor. İftar sofrasında cips gibi tüketmek garanti. Dikkat fazla kaçırmayın et yemeğine yer bırakın.

Tarif için: Patlıcan Kızartması

3. Puff Puf Kabaran Sodalı Börek

Puf puf kabaran, hazır yufkayla yapılan hazırlaması 10 dakikanızı almayacak bir bröek tarifimiz var. Sizde bizim gibi ara sıcak olarak börek seviyorsanız tam sizlik bir tarif. Oldukça da bereketli sahura 1-2 dilim ayırmayı unutmayın.

Tarif için: Sodalı Peynirli Börek

4. Fırında Sebzeli Et Yemeği

Hazırlaması 10 dakika, bulaşık çıkarmaz. Harmanlayıp baharatlarla buluşturup fırına atıyoruz. Püf noktalarına önem verirseniz lokum gibi bir et yemeği 1 saatin sonunda size fırından göz kırpacak.

Tarif için: Fırında Sebzeli Et Yemeği

5. Adana'nın Göz Bebeği Karakuş Tatlısı

Biraz uğraştıracak ama uğraştığınız her saniyeye değecek, çıtır çıtır şerbetli karakuş tatlısı yapıyoruz. Gerek şekliyle, gerek tadıyla aklınızı başınızdan alacak.

Tarif için: Karakuş Tatlısı
Paylaşmak İçin:

Etiketler: iftara ne pişirsem , iftar için ana yemekler , iftar menüleri , ramazan yemekleri

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız: