30. Gün İftar Menüsü

30. Gün İftar Menüsü

11 Ayın sultanı Ramazan'ın 30. günündeyiz. Enfes bir iftar menüsü ile karşınızdayız. 30 Gün boyunca harika sofralara konuk olduk, tabak tabak yemekler pişirip, paylaştık, muhabeti bol, kahkahası bol günleri geride bıraktık.
Artık bayrama sayılı saatler kaldı. Söz verdiğimiz gibi kolay, lezzetli yemeklerden oluşan menülerimizi sizlerden beğenmişsinizdir.

Son iftarımızda neler var? Brokoli çorbası ile açıyoruz iftarımızı. Pastırmalı humus göz kırpıyor bize. Sadece 2 kabakla hazırlayabileceğiniz bir kabak yemeğimiz ve köfteli patates dizmemiz var. Ve son tatlımız saray helvası olsun dedik..
Buyrun mutfağa..

1. Kremalı Brokoli Çorbası

Brokolinin en lezzetli hallerinden. Sevmeyenlere brokoli sevdirecek kremali brokoli çorbası, içimi çok kolay. Bol viteminli ve mideyi rahatlatan özelliği sayesinde iftar çorbaları arasında en sevileni.

Tarif için: Kremalı Brokoli Çorbası

2. Pastırmalı Humus

Humus, olan sofralar beni benden alır. Yapımı mutfak robotları - rondolar sayesinde kolaylaştı. Üzerine 1-2 dilim pastırma ile yakılan yağ lezzetine lezzet katıyor.

Tarif için: Pastırmalı Humus

3. Fırında Kabak Yemeği

2 kabağınız varsa harika bir yemeğiniz vardır demek. Yancı olarak da sunabileceğiniz bu ara sıcağa bayılacaksınız.

Tarif için: Fırında Kabak Yemeği

4. Fırında Köfte Patates

O bir klasik.. Fırında köfte patatesi sevmeyeni daha tanımadık.

Tarif için: Fırında Köfte Patates

5. Saraylardan Çıkan Çekme Helva

Çekme helva, saray helvasıda denilir. Feci lezzetli ağızda kum gibi dağılan yapısıyla bayılacağınız bir tat. Yapması ise çok çok kolay.

Tarif için: Çekme Helva
Paylaşmak İçin:

Etiketler: iftara ne pişirsem , iftar için ana yemekler , iftar için çorba tarifleri , iftar için tatlılar , ramazan çorbası , ramazan menüleri , ramazan yemekleri

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız: