28. Gün İftar Menüsü

28. Gün İfatr Menüsü

Göz açıp kapayıncaya kadar Ramazan sona eriyor. İftar menüleriyle dolu dolu, sahur önerileriyle lezzetli bir ayı geride bırakıyoruz. 28. günde köfteli erişteli çorbayla açıyoruz iftarımızı, arkasından börek lezzetinde sebzeli tuzlu kek, yanına yoğurtlu kırmızı biber mezesi, ardından kimsenin hayır diyemeyeceği etli sarma var. Son olarak irmik kesmesi ikram edeceğiz. Çayınızın suyunu koymayı unutmayın..

1. Erişteli Köfteli Çorba

Erişte ve köftenin muhteşem birlikteli. Çok lezzetli olan bu çorbamızdan ikinci kase isteyeceğinize eminiz, ama sonraki yemeklere yer bırakın deriz.

Tarif için: Erişteli Köfteli Çorba

2. Yoğurtlu Kırmızı Biber Salatası

Hafif bir yancı, ama lezzeti ağır. Közlenmiş kırmızı biberin en güzel hallerinden.

Tarif için: Yoğurtlu Kırmızı Biber Salatası

3. Sebzeli Tuzlu Kek

Tuzlu kek diyoruz ama börek lezzetinde. Evdeki bulunan sebzeleri katarak hazırlayabilir. Hem vitamini bol, hem doyurucu bir hamur işi yemenin keyfini çıkarırsınız.

Tarif için: Sebzeli Tuzlu Kek

4. Etli Yaprak Sarması

Kim hayır diyebilir ki? Üzerine döktüğümüz salçalı sos ayrı bir lezzet katıyor. Birer birer yerken kaç tane yediğinizi bilemeyeceksiniz.

Tarif için: Etli Yaprak Sarması

5. İrmik Kesmesi

Dünyanın en kolay şerbetli tatlılarından biri. Hele ki irmik seviyorsanız bu kesme tarifine bayılacaksınız.

Tarif için: İrmik Kesmesi
Paylaşmak İçin:

Etiketler: iftara ne pişirsem , iftar için ana yemekler , iftar için çorba tarifleri , iftar menüsü örnekleri , ramazan çorbası , ramazan menüleri , ramazan yemekleri

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız: