9. Gün İftar Menüsü

9. Gün İftar Menüsü

En güzel Ramazan yemekleriyle menüler oluşturmaya, şov yapmaya, sahurda bile enfes sofralar kurmaya alıştık. 9. Güne geldik. Bugün ki menümüz yine ekonomik, her cebe uygun, kolay ve elbette çok çok lezzetli.

Klasik bir çorbayla midemizi rahatlatmayı amaçladık bugün. Ezogelin çorbasının ardından ismi yalancı ama gerçeğini aratmayacak bir ara sıcakla yalancı su böreğiyle karşınızdayız. Yanına buz gibi eşlikçi reyhan şerbeti var. Ana yemeğimiz ise pilavı ve eti bir tepsiye sığdırmış lezzeti taşan bir yemek tavuk kapama. Son dokunuşumuz ise hem sütlü tatlı sevenleri hem şerbetli tatlıları sevenleri mutlu edecek bir lezzet muhallebili kemalpaşa tatlısı.

Biz Ramazan sofraları kurmaya devam ediyoruz. Yarınki menümüzü kaçırmamak için takipte kalın.

1. Klasik Her Zaman Güzeldir - Ezogelin Çorbası

Klasik her zaman güzeldir diyerek başlayalım yazımıza. Ezogelin çorbası, lokantaların vazgeçilmez, evlerimizden eksik olmayan çorbası. Tam iftara layık. İçinizi yumuşatacak ve sizi ana yemeğe hazırlayacak.

Tarif için: Ezogelin Çorbası

2. Gerçeğinden Bile Lezzetli Yalancı Su Böreği Tarifi

Su böreği yapmak zordur ve maharet ister. Ama biz bu Ramazanda size kolay, ekonomik ve lezetli tarifler vereceğimize söz verdik. Bu sebebpledir ki su böreğini bile çok kolaylaştırdık. Pratik su böreği tarifimiz gerçeğini aratmayacak.

Tarif için: Yalancı Su Böreği Tarifi

3. Buz Gibi Reyhan Şerbeti

Ramazan sofralarından eksik olmaması gereken içecek ne derseniz elbette şerbetler ve kompostolardır. Hem enerji verir, hem de o yapılan meyvenin, bitkinin aroması insanı kendinden geçirir. Reyhan şerbeti, hem kokusu, hem lezzeti hem rengiyle büyülüyor bizi. Buzzz gibi içinizi serinletecek bir tarif.

Tarif için: Reyhan Şerbeti

4. Pilavıyla Birlikte Pişen Lezzet - Tavuk Kapama

Trakyanın ünlü yemeği tavuk kapama tarifi bugünki başrol oyuncumuz. Pilavıyla birlikte pişen tavuğun üstüne hafif sos sürüp fırınlıyoruz. Fırından çıkan tavuklu pilavın üstünü kapatıyoruz. Adınıda buradan alıyor. Denemeden geçmemeniz gereken bir lezzet.

Tarif için: Tavuk Kapama

5. Hem Sütlü Hem Şerbetli Bir Arada - Muhallebili Kemalpaşa Tatlısı

Hem sütlü tatlıları sevenleri hem şerbetli tatlı hayranlarını mutlu edecek bir tarif var. İkisi bir arada bu kadar mı birbirine yakışır dedirtecek, dudak ısırtacak bir tarif. Muhallebili kemalpaşa tarifi. Söz verdiğimiz gibi hem kolay, hem çok lezzetli..

Tarif için: Muhallebili Kemalpaşa Tatlısı
Paylaşmak İçin:

Etiketler: iftar için ana yemekler , iftar menüleri , iftar menüsü örnekleri , iftar yemekleri , ramazan yemekleri

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız: