13. Gün İftar Menüsü

13. Gün İftar Menüsü

30 Günlük Ramazan menü maratonumuzun 13. günündeyiz. Sizlere leziz, ekonomik, kolay tarifler vermeye devam ediyoruz. Bolluk, bereket ve paylaşımla geçen günlerde iftar sofralarında buluşuyoruz. Sevdiğimiz dostları, ailemizi ağırlamak, onlara değişik özel tarifler yapmaktan siz de bizim gibi mutlu oluyorsunuz, biliyoruz.

Bugün herkesin favorisi, mide dostu yoğurt çorbası var menümüzde. Bu kez buzz gibi limonatamızı 5 dakikada düdüklüde hazırlıyoruz. Domates çanaklarında yeşillikli salatamıza, püreli et eşlik ediyor. İftar sonunu tatlı için iple çekenler haşhaşlı revani ile buluşunca mutlu olacaklar.

1. 7'den 77'ye Herkesin Sevdiği Yayla Çorbası

Klasik bir çorbayla açılış yapıyoruz. Mide dostu, yoğurt çorbası. 7'den 70'e herkesin çok severek içtiği çorbamız Ramazanda boş kalan mideye iyi gelir.

Tarif için: Yayla Çorbası

2. 5 Dakikada Limonata Tarifi

5 Dakikada harika limonata yapmak mümkün. Öyle güzel oluyor ki buzdolabından limonatanız eksik olmayacak. Ramazan sofralarında hararetinizi giderecek buz gibi limonatayı tavsiye ediyoruz.

Tarif için: Limonata Tarifi

3. Domates Çanağında Yeşil Salata

Sunumu çok şahane bu salatamız özellikle davet sofralarında hem görüntüsüyle hem tadıyla göz dolduracak..

Tarif için: Domates Çanağında Yeşil Salata

4. Patates Püreli Et Tarifi

Patates püresi ve et müthiş ikili sunumu çok şahane olan bu yemekte farklılıklar yarattık..

Tarif için: Patates Püreli Et Tarifi

5. Minik Süprizlerle Haşhaşlı Revani

Ağzınıza götürdüğünüz her lokmada haşhaşlar damağınıza süpriz yapacak. Üstündeki kremasıyla, tam tutan şerbetiyle çok lezzetli bir tatlıyla iftarımızı sonlandırıyoruz.

Tarif için: Haşhaşlı Revani
Paylaşmak İçin:

Etiketler: iftara ne pişirsem , iftar için çorba tarifleri , iftar menüsü örnekleri , iftar tatlıları , ramazan yemekleri

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız: