2. Gün İftar Menüsü

İftar Menüsü 2. Gün

Ramazan ayı her sene çok hızlı geçer. Başladı başlayacak derken birden 2. 5. 30. güne geliveririz. Biz de iftar menülerinde 2. güne geldik. İlk gün anlatmıştık ama kısaca özet geçelim 2020 iftar menüleri hazırladık sizler için. Olabildiğince kolay, olabildiğince ekonomik, bereketli her evde olan malzemelerle yapılabilecek yemeklerden oluşuyor.
Amacımız Ramazan ayı süresince akşama, iftara ne yapayım derdinden birazda olsa sizi kurtarmak. Birbiriyle uyumlu yemek, çorba tatlıları seçmek. Size mutfağa girip yapması kalıyor. Biliyoruz yapmaktan çok karar verme süreci insanı yoruyor.
Şu dönemde Ramazan pidemi de evde yapayım diyorsanız size Ramazan pidesi tarifimizi, verip yemek tariflerine geçelim..

1. Her Evin Olmazsa Olmazı Tarhana Çorbası

Buram buram Anadolu kokan, şifa kaynağı tarhana çorbası. Uzun süre boş kalan mideyi rahatlatır, yormaz. Lezzetini anlatmaya kelimeler yetmez. Bize göre her türlü yemekle uyum sağlar. 5 dakikada hazırlanailen tarhana çorbasının püf noktalarını anlattığımız tarifimize mutlaka göz atmalısınız.

Tarif için: Tarhana Çorbası

2. Yunanların Cacıkisi Bizim Kuru Cacığımız

Bizim evde iki türlü cacık yapılır. Kuru köfte, kuzu incik gibi sulu ve sosu olmayan yemeklerin yanında cacık, karnıyarık, et sote, tas kebabı, kuru fasülye gibi sulu ya da soslu olan yemeklerin yanında kuru cacık yapılır. Normal sulu cacığı o tür yemeklerle daha çok yakıştırıyoruz. Yunanların cacıkisi bizim kuru cacığımız pilav ve karnıyarıkla çok çok yakışıyor.

Tarif için: Kuru Cacık

3. Harika Bir Yancı - Arpa Şehriyeli Pirinç Pilavı

Sevmeyen yoktur sanırız. Pilavın her türüne varım diyorsanız, arpa şehriyeli pilav sizinde tek geçtiğiniz pilav türüdür eminiz. İftar menülerinin vazgeçilmez pirinç pilavını, tane tane yapmak istiyorsanız, şehriyeli pilav tarifimiz tam size göre.

Tarif için: Arpa Şehriyeli Pirinç Pilavı

4. O bir Klasik - Karnıyarık

O bir klasik dedik. Klasik her zaman güzeldir. Biliriz ki pilavla ve cacıkla yenilen karnıyarığın lezzeti bir başkadır. Bizim karnıyarık tarifimizi denemediyseniz karnıyarık yedik demeyin. :) Evet iddialı konuşuyoruz ama denedikten sonra bize hak vereceksiniz. Annemin yıllardır yaptığı karnıyarık tarifini veriyorum size. Patlıcanlar hazırsa başlayalım..

Tarif için: Karnıyarık

5. Şerbeti İçinde Saklı Şekerpare Tarifi

Pastanedeki lezzetlere özlem çekenler, herşeyi evde yapmak isteyen becerikli dostlarım. Size müthiş bir tarifim var. Pastanelerdeki şekerpareleri aratmayacak, şerbeti tam kıvamında şekerpare tarifimiz sizi bekliyor.Verdiğimiz malzeme ölçüleri az ama o kadar bereketli ki şaşıracaksınız.

Tarif için: Pastane Usulü Şekerpare
Paylaşmak İçin:

Etiketler: iftara ne pişirsem , iftar menüleri , iftar menüsü örnekleri , iftar yemekleri , ramazan menüleri

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız: