29. Gün İftar Menüsü

29. Gün İftar Menüsü

Ramazanın son günlerine geldik. Bayrama sayılı zaman kaldı. Seneye Ramazana sağlıkla kavuşmak tek dileğimiz. Huzurlu sofralar, sağlıklı geçen bir ömür, paylaşmak.. Bir insanın başka ne isteği olabilir. 29. Gününde de harika menüler oluşturmaya en lezzetli Ramazan yemekleri yapmaya devam ediyoruz. Denenmiş, tam tutan tarifleri sizlere sunuyoruz.

29. Gün menümüz şöyle; Hamur çorbası, rengiyle sizi büyüleyecek kırmızı lahana turşusu, Yufkadan tadımlık kıymalı pide, ana yemekte beğendili köfte var. Sona bir klasik yakışır dedik.. Sadece 3 malzemeden mozaik pasta..

1. Mercimekli Hamur Çorbası

İçimi güzel, harika lezzetli bir çorba.. Hem mercimek, hem hazırladığınız hamur parçalarıyla bambaşka..

Tarif için: Mercimekli Hamur Çorbası

2. Mor Lahana Turşusu

Yapması kolay, her sofraya yakışacak, rengiyle baş döndürecek bir turşu tarifi.

Tarif için: Mor Lahana Turşusu

3. Yufkadan Kıymalı Pide

Kişi sayısına göre arttırabilirsiniz elbette ama 4 kişilik bir sofrada 1 yufkayla hazırlayıp tadımlık olarak sofraya getirdiğinizde hem şık görüntüsüyle hem de lezzetiyle herkesi memnun bırakacak..

Tarif için: Yufkadan Kıymalı Pide

4. Beğendili Köfte

Altındaki beğendisiyle , üstündeki köftesiyle muhteşem uyumlu bir yemek. Bize göre beğendili köfte olsun başka birşeye gerek yok..

Tarif için: Beğendili Köfte

5. 3 Malzemeli Mozaik Pastası

Mozaik pastayı yapıp buzluğa atmayı ve gerektiğinde çıkarıp servis etmeyi çok seviyorum. Tam bir kurtarıcı. Bu sefer mozaik pastayı sadece 3 malzeme ile hazırladık..

Tarif için: 3 Malzemeli Mozaik Pastası
Paylaşmak İçin:

Etiketler: iftara ne pişirsem , iftar için ana yemekler , iftar için çorba tarifleri , iftar için tatlılar , iftar menüsü örnekleri , ramazan çorbası , ramazan menüleri , ramazan yemekleri

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız: