16. Gün İftar Menüsü

16. Gün İftar Menüsü

Ramazana özel değişik iftar menüleri oluşturmaya, tam tutan, denenmiş tarifler vermeye devam ediyoruz. 16. güne geldik. Zaman hızlı geçiyor. Soframızı bugün düğün çorbası, lahmacun böreği, yıldız şehriye pilavı biftek sarma ile şenlendirdik. Ramazanın olmazsa olmaz güllacıyla sonlandırıyoruz. Bol muhabbetli, bol paylaşımlı sofralarda buluşmak dileğiyle..

1. Düğün Çorbası

Özel günlerin aranan çorbası. Yapması maharet isteyen ama size pratik püf noktalarını vereceğimiz düğün çorbasıyla başlangıcı yapıyoruz. Sakın lezzetli diye ikinci kaseyi istemeyin.. Diğer yemeklere yer bırakın.

Tarif için: Düğün Çorbası

2. Lahmacun Böreği

Lahmacun sevenler buraya.. Lahmacun lezzetinde harika görünümlü bir börek yapmak istemez misiniz. Oldukça bereketli bu böreğimizin yapımı çok çok kolay.

Tarif için: Lahmacun Böreği

3. Yıldız Şehriye Pilavı

Tane tane dökülen, özellikle çocukların bayıldığı yıldız şehriye pilavı yaptık. Yıldız şehriye yoksa arpa şehriyeyle de aynı lezzete kavuşabilirsiniz.

Tarif için: Yıldız Şehriye Pilavı

4. Ispanaklı Biftek Sarma

Tam bir davet yemeği. Dövülmüş bifteklere sardığımız ıspanaklı harcın lezzetini anlatmaya kelimeler yetmez.

Tarif için: Ispanaklı Biftek Sarma

5. 1, 2 Yetmaz 3 Dilim Olsun - Muhallebili Güllaç

Güllaca gereken değerin verilmediğini düşünenlerden misiniz? Sadece Ramazanda yenilen diğer günler çok aranmayan bir tatlı güllaç. Biz haksızlık yapıldığını düşünürüz. Klasik güllaç tarifinin dışına çıktık. Laz böreği yapar gibi hazırladık güllacımızı. Beğenenler ikinci dilimi istedi.

Tarif için: Muhallebili Güllaç
Paylaşmak İçin:

Etiketler: iftara ne pişirsem , iftar menüleri , iftar menüsü örnekleri , ramazan çorbası , ramazan menüleri , ramazan yemekleri

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız: