26. Gün İftar Menüsü

26. Gün İftar Menüsü

11 Ayın sultanı Ramazan ayının 26. gününde yine harika iftar menü önerileriyle sizlerleyiz. Kolay tarifler seçmeye özen gösterdiğimiz, olabildiğince ekonomik olmasına çabaladığımız, bol lezzetli yemekler yaptık.

Bugün Bolu'ya özgü bakla çorbası ile açıyoruz iftarımızı. Ardından pırasalı mücver ve fırında şipşak hazırlanacak bir çörek tarifimiz var. Tencerede şipşak hazırlayabileceğiniz hafif patlıcan musakka ana yemeğimiz. SOn olarak İtalya'ya uzanıyoruz. kedi dilli tiramisu ile sonlandırıyoruz.

1. Bolu Usulü Taze Bakla Çorbası

Bolu'nun meşhur bakla çorbası. Dillere destan bu çorba özellikle yaz başında bolca yenir. İçindeki dereotu ve baklayla yok böyle bir lezzet diyeceksiniz..

Tarif için: Bolu Usulü Taze Bakla Çorbası

2. Pırasa Mücveri

Mücverin kabaklısını, patateslisini yaptık. Peki ya pırasalı hali?? Pek lezzetli olur bizden söylemesi..

Tarif için: Pırasa Mücveri

3. Peynirli Çörek

Hamuru yoğurup mayalandırıyoruz. Arkasından şipşak çöreğimiz hazır. Bize göre mücver yanındaki yeter artar iftar için :)

Tarif için: Peynirli Çörek

4. Tencerede Patlıcan Musakka

Patlıcanı kızartmadan hazırlayabileceğiniz, lezzetinden hiçbirşey azalmayan enfes bir yemek .. Patlıcan musakka.

Tarif için: Tencerede Patlıcan Musakka

5. Kedidilli Tiramisu

İtalya'ya doğru uzanıp tiramisuyla geri dönüyoruz. kedi diliyle hazırlanan tiramisunun yeri başka. Oldukça kolay ve lezzetli bu tatlı kaçmaz diyoruz.

Tarif için: Kedidilli Tiramisu
Paylaşmak İçin:

Etiketler: iftara ne pişirsem , iftar için ana yemekler , iftar için çorba tarifleri , ramazan çorbası , ramazan menüleri , ramazan yemekleri

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız: