22. Gün İftar Menüsü

22. Gün İftar Menüsü

Ramazanın sonlarına doğru yaklaşıyoruz. Geldi gelecek derken bitiyor bile. Güzel sofralarla misafir ağırlamak, sevdiklerimizle paylaşmak, pek güzeldi. Ama herşey bitmiş değil Daha önümüzde 1 hafta var.. Güzel sofralar kurmaya, çeşit çeşit yemekler hazırlamaya devam..

22. Gün menümüzde kereviz çorbasıyla içimizi ısıtıp midemizi rahatlatıyoruz. Ardından Başemel soslu ıspanak ve tavada makarna böreğiyle devam ediyoruz. Buzdolabında kalan tek tük sebzeleri değerlendirip krallara layık bir türlü yapıyoruz. Baklava sevenleri şipşak mutlu edecek tül perde tatlısıyla son noktayı koyuyoruz. Haydi mutfağa ..

1. Kereviz Çorbası

İçimi çok kolay bir çorba. Hem oldukça sağlıklı hem de çok besleyici. Harika bir başlangı.

Tarif için: Kereviz Çorbası

2. Beşamel Soslu Ispanak

Davet sofralarına özellikle et yemeklerinin yanına çok yakışan bu beşamel soslu ıspanağımızı sanırız denemeyen kalmadı.. Çok beğeni alan bu tarifimiz öyle lezzetli ki yenilmeye doyulmuyor

Tarif için: Beşamel Soslu Ispanak

3. Tavada Makarna Böreği

Fırın derdi olmayan bir makarna böreği hazırladık. Hem de tavada. Fırında makarna lezzetinde olan bu börek yapması yemesi kısacık zamanınızı alacak. Kalan makarnaları değerlendirmek için harika bir öneri. Pratiklikte sınır tanımıyoruz..

Tarif için: Tavada Makarna Böreği

4. Etli Türlü

Bugün değerlendirme günü. İsraf zaten kötü bir de Ramazanda olursa daha kötü diyerek evdeki kalan yenmeyen makarnayı değerlendirdik. Buzdolabına bakıp kalan sebzeleri değerlendirelim dedik. Ortaya enfes bir türlü çıktı. Türlü deyip geçmeyin. Eğer maharetli ellerinden çıkarsa harika olur.Zisin için tüm püf noktalarını yazdık.

Tarif için: Etli Türlü Yemeği

5. Tül Perde Baklavası

Baklava seviyoruz ama açması zor diyenler.. Böyle hafif ama çıtır çıtır bir lezzet olsun diyenler. Kolay ve pratik tarif sevenler. Havasına hava katmak isteyenler doğru tarifte buluştuk. Türl perde baklavası tam size göre..

Tarif için: Tül Perde Tatlısı
Paylaşmak İçin:

Etiketler: iftara ne pişirsem , iftar için çorba tarifleri , iftar menüsü örnekleri , ramazan çorbası , ramazan menüleri , ramazan yemekleri

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız: