21. Gün İftar Menüsü

21. Gün İftar Menüsü

Ramazan'ın tam 3 haftasını geride bıraktık. Güzel sofralarda buluştuk, Bol paylaşımlı, bol muhabetli, bol kahkahalı geçti umarız. Farklı iftar menü önerileriyle çıktık karşınıza Ramazanın geri kalanında da Ramazan menü önerileri vermeye devam edeceğiz.
Kolay, ekonomik yemeklerle birbirine uyumlu menüler sunmak, sizleri akşam ne yapacağım kabusundan çıkarmak ve rahatlatmak en büyük mutluluğumuz..
21. Günde soframızda kıymalı şehriye çorbasıyla başlıyoruz. Ardından süslü pilavımız etli kuru fasülyemiz ve cacığımız geliyor. En son ise bol sütlü şerbetli tatlımız gelin pastası var..
Buyrun ayrıntılı tariflere geçelim, sizi mutfağa alalım..

1. Kıymalı Şehriye Çorbası

Şehriye çorbasını sevmeyen yoktur, bize göre en lezzetlisi şehriye çorbası kıymayla yapılandır. Annemden gördüğümü halen uygularım. Kıyma aldığımda yumruk büyüklüğünde parçalar koparıp buzdolabı poşetine koyup buzluğa atarım. Çorbaların ya da yemeklerin içine koymak için buzluktan çıkarıp dahil ederim. Çok pratik olur..

Tarif için: Kıymalı Şehriye Çorbası

2. Süslü Pilav

Pirinç pilavımız tane tane oldu, kuru fasülyenin yanında endam etmek için hazır. Biraz süslensin dedik. Kek kalıbına koyduk ters çevirdik, üstünü dilediğimiz gibi süsleyip iftar sofrasına öyle getirdik .:)

Tarif için: Süslenmiş Pirinç Pilavı

3. Cacık

Bazı üçlüler vardır. Aslı ikili düşünülemez. Deniz kum güneş gibi , mazhar fuat özkan gibi. :) Türk Mutfağının en klasik üçlüsüde kuru fasülye pilav ve cacıktır. Asla ikili olmaz. 4. araya katılabilir misal turşu :)

Tarif için: Cacık

4. Etli Kuru Fasülye

Hani bazı yerlerde kuru fasülye yersiniz ve hiç unutamazsınız. İşte o tarif bu tarif. Bazı püf noktalarını ve lezzet sırlarını sizlerle tarif yazımızda paylaştık.. Buyrun..

Tarif için: Etli Kuru Fasülye

5. Gelin Pastası

Son lezzetimiz sütlü şerbetle ıslatılmış enfes bir tatlı. Kadife gibi keki, şerbeti anında çeker. Üstündeki krema ile muazzam bir uyum içindedir. Pasta diyoruz ama aslında sütlü şerbetli bir tatlıdır ve özellikle yemek sonrası çay ile çok yakışır.

Tarif için: Gelin Pastası
Paylaşmak İçin:

Etiketler: iftara ne pişirsem , iftar menüsü örnekleri , iftar yemekleri , ramazan çorbası , ramazan menüleri , ramazan yemekleri

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız: