7. Gün İftar Menüsü

7. Gün İftar Menüsü

30 günlük iftar menüsü tariflerinde 7. gündeyiz! İftar çorbaları arasında ekonomik, değişik ve içimi güzel bir çorba tarifi ile orucumuzu açıyor, ramazan yemekleri tariflerinde herkesin severek yiyeceği patates kebabı ve yanında bulgur pilavı ile devam ediyoruz. Karaciğerimizi unutmuyoruz ve ihtiyacı olan enginarı ona gönderiyoruz :) İftar tatlıları için bizi çocukluğumuza götürecek, günümüzde yeniden moda olan tam kıvamındaki lokma tatlısıyla sonlandırıyoruz. Yarının menüsü için takipte kalın, bizle kalın.

1. İçen herkes tarifini isteyecek!! Patatesli Şehriye Çorbası

Tüm gün aç kalan midenize ilaç gibi gelecek, hem doyurucu hem de çok lezzetli farklı çorba tarifimiz var. Daha sevmeyen çocuk görmedik. İçindeki patates ve şehriyeyle içimi harika.

Tarif için: Patatesli Şehriye Çorbası

2. Karaciğer Dostu Enginar

Karaciğer dostu, sofralardan eksik edilmemesi gereken bir sebze enginar. En kolay ve en klasik haliyle karşınızdayız bugün. Yapması çok çok pratik.

Tarif için: Kolay Enginar Tarifi

3. Her Yemeğin Yanına Çok Yakışan Meyhane Pilavı

Bulgurun bu haline bayılacaksınız. Her yemeğin yanına çok güzel eşlik eden harika bir pilav.

Tarif için: Meyhane Pilavı

4. Damak Çatlatan Patates Kebabı

Patates ve etin muhteşem uyumu, Özellikle taze patatesle yemeye doyulmaz. Tam bir davet yemeği, sunumuyla göz doldurur..

Tarif için: Fırında Patates Kebabı

5. Son günlerin gözde tatlısı Lokma Tatlısı

Son günlerde her köşe başına açılan lokmacılar, unutulmaya yüz tutmuş lokma tatlısını bize hatırlattı. Ne iyi yaptı. Her evde kolaylıkla pişebilen harika bir tatlı. Bereketli bir tatlı olduğundan biz en çok davet sofralarına yakıştırıyoruz.

Tarif için: Lokma Tatlısı
Paylaşmak İçin:

Etiketler: iftara ne pişirsem , iftar menüleri , iftar menüsü örnekleri , ramazan menüleri

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız: