12. Gün İftar Menüsü

12. Gün İftar Menüsü

Ramazanın neredeyse ikinci haftasını bitirmek üzereyiz. Değişik iftar yemekleriyle, kolay yapılabilir, ekonomik tariflerle sizlerle olmaya devam ediyoruz. Çıkış sebebimiz iftarda ne yapsam diye düşünenlere çare olabilmek. Değişik iftar yemekleriyle tanıştırmak, menüler oluşturmak. Umarım memnun kalıyorsunuzdur.

Bugün menümüzde içinizi ısıtacak Gaziantep yöresinden lebeniye çorbasıyla başlıyoruz. Yoğurtlu mor lahana salatası yanına elbette sade pirinç pilavımız var. Şehzade kebabı ise vurucu noktayı koyuyor. Madem saraya girdik şehzadeden sonra sultanların bile hayran kaldığı sultan sarmasıyla bitirelim. Buyrun tariflere geçelim. Tam tutan, videolu ayrıntılı fotoğraflı tariflerimizle sizlerle olmaya devam edeceğiz.

1. Güneydoğu Anadolu Bölgesinin Gözdesi Lebeniye

Arapça kökenli leben kelimesinden türeyen içinde köfte, nohut bulunan harika yoğurtlu bir çorba. Hem oldukça besleyici hem de çok lezzetli. Lezzetine dayanamayıp ikinci tabağı almayın, şehzade kebabına yer bırakın. :)

Tarif için: Lebeniye Çorbası

2. Görüntüsü harika Mor Lahana Salatası

Mor lahana vitamin bakımından çok zengin, yoğurtla buluştuğunda çok faydalı bir salata. Pilav ve şehzade kebabının yanında sunulduğunda yemeği hafifletir. Yedikçe yedirir.

Tarif için: Mor Lahana Salatası

3. Tane Tane Pirinç Pilavı

Sade pirinç pilavı yapmak maharet ister. lapa düürmemek, tane tane olmasını sağlamak, lezzetli bir pilav için gerekenler hepsini yazdık. Tarifimize göz attıktan sonra kötü pilav yapma ihtimaliniz yok..

Tarif için: Pirinç Pilavı

4. Fırında Şehzade Kebabı

Kuşbaşı et ve patlıcanın müthiş buluşması. Fırında kolaylıkla hazırlanabilen bu yemeği çok seveceksiniz. Şehzadelerin gözdesi bu fırın yemeğimizi yedikten sonra yine saray eşrafının sevdiği bir tatlıya geçiyoruz. :)

Tarif için: Şehzade Kebabı

5. Sultanların Gözdesi Sultan Sarması

Sultan sarması ya da sultan lokumu diye anılır. Pek çok versiyonu bulunur ama biz en çok hindistan cevizli versiyonunu seviyoruz. Yemek sonrası ikram etmek için hafif bir tatlı. Çay yanına da pek yakışır..

Tarif için: Sultan Sarması
Paylaşmak İçin:

Etiketler: iftara ne pişirsem , iftar menüleri , iftar menüsü örnekleri , ramazan çorbası , ramazan yemekleri

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız: