20. Gün İftar Menüsü

20. Gün İftar Menüsü

Ramazan ayına özel 30 iftar menüsü hazırlamaya devam ediyoruz. Tam tutan tarifler yapmaya, kolay ve ekonomik olmasına özen gösteriyoruz. Ramazan ayının 20. gününde yine harika yemekler hazırladık. Birbiriyle uyumlu yemekleri, bol muhabetli sofralarla buluşturuyoruz.
Bugün menümüzde içimi kolay, mideyi rahatlatacak, pürüzsüz bir çorba var. Ardından tavada kolaylıkla hazırlayabileceğiniz börek niyetine tuzlu kek ve yanında fıstıkla coşturduğumuz roka salatası mevcut. Kimsenin hayır diyemeyeceği karışık etli dolmayla devam ediyoruz. Son olarak newyork'tan buralara önce adı sonra tadı gelen muzlu magnolia ile bitiriyoruz. Buyrun şimdi ayrıntılı videolu tariflere geçelim..

1. İçimi Yumuşacık Pırasa Çorbası

Boş kalan mideyi rahatlatacak, içimi çok kolay pırasa çorbası hazırladık. Pırasayı sevmeyenlere pırasayı sevdirecek bir lezzet. Kremamsı kıvamıyla gönülleri feth ediyor.

Tarif için: Pırasa Çorbası

2. Roka salatası

Roka salatası deyip geçmeyin. İçine öyle malzemeler katıp öyle lezzetli bir sos hazırladık ki çok seveceksiniz.

Tarif için: Roka Salatası

3. Tavada Tuzlu Kek

Fırın açma derdi yok, uğraştırmıyor. Şipşak hazırlanıyor. Pratiklik benim için önemli diyorsanız tam sizlik bir tarif. Börek gibi her yemeğin yanına da pek yakışıyor.

Tarif için: Tavada Tuzlu Kek

4. Karışık Etli Dolma

Dolmayı kim sevmez? Hele hele etli dolmayı. Altına kaburgaları sıralayıp doldurduğumuz dolmaları üstüne dizdik. Kısık ateşte pişen dolmaya etin suyu karıştı. Öyle lezzetli oldu ki..

Tarif için: Karışık Etli Dolma

5. Muzlu Magnolia Tatlısı

Çıkış yeri Newyork olan bu sütlü tatlı, ramazana çok yakışıyor. Hafif oluşu, insanın içini baymaması şekeriyle tansiyonu zıplatmaması açısından tercih ediliyor. Muz ve bebe bisküvisiyle müthiş uyumlu. İster kuplarda ister tepside sunun..

Tarif için: Kupta Muzlu Magnolia Puding
Paylaşmak İçin:

Etiketler: iftar menüleri , iftar menüsü örnekleri , iftar yemekleri , ramazan menüleri , ramazan yemekleri

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız: