11. Gün İftar Menüsü

11. Gün İftar Menüsü

Ramazanın 11. gününde sizlere söz verdiğimiz gibi ekonomik, kolay ve lezzetli menüler oluşturmaya devam ediyoruz. Umarız ki menülerimizden faydalanıyorsunuzdur ve memnun kalmışsınızdır. Biz hız kesmeden size 11. gün neler hazırladık ondan söz edelim.

Başlangıç olarak iftar sofralarının olmazsa olmazı çorbamız var. Misket köfteli çorbamızın ardından acılı ezme, mercimekli pilav ve kebapların kralı patlıcan kebabı var. Elbette bu yemeğin arkasından hafif bir tatlı olmalı diyerek sözü magnoliayaya bırakıyoruz.

1. Köfteli Arpa Şehriye Çorbası

Gerek meyanesi gerek içindeki malzemelerle yiyen herkesi kendine hayran bırakan bir çorbamız var. Hem mideyi rahatlatır, hem doyurucu ve besleyici özelliğiyle gönüllerde taht kurar.

Tarif için: Köfteli Arpa Şehriye Çorbası

2. Kıbrıs'ın ünlü Mücandra pilavı

Kıbrıs'ın ünlü mücandra pilavı. Sadece tek başına tüketilebileceği gibi yanında kebapla ikram edilir. Oldukça lezzetli bu pilavı yapması hem kolay hem de oldukça ekonomiktir.

Tarif için: Mercimekli Pirinç Pilavı

3. Acılı Ezme Salata

Kebapçıların fix yancısı. Ramazan pidenizle suyuna bandıra bandıra yemekten kendinizi alıkoyamayacaksınız.

Tarif için: Acılı Ezme Salata

4. Fırında Patlıcan Kebabı

Şu görüntüye bakıp bu yemeği yapmamak olmaz. Yapımı kolay, ön kızartma istemeyen, hafif, oldukça güzel ve doyurucu bir yemek. Özellikle patlıcanın bol zamanında yapıldığında çok çok lezzetli olur. Bu tepsiyi masaya götürdüğünüzde konuklarınızın aklını başından alacaksınız. :)

Tarif için: Fırında Patlıcan Kebabı

5. NewYork'un Starı Çilekli Magnolia Puding

Ağır bir yemeğişn ardından biz hep hafif bir tatlı öneririz. NewYork'dan çıkıp ülkemize kadar gelip her evde pişen manolya tatlısı var huzurlarınızda. Çilekle yaptığımız sütlü tatlımızı dilerseniz mevsimine uygun meyvelerle yapmanız mümkün..

Tarif için: Çilekli Magnolia Puding
Paylaşmak İçin:

Etiketler: iftar menüsü örnekleri , iftar yemekleri , ramazan menüleri , ramazan yemekleri

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız: