5. Gün İftar Menüsü

5. Gün İftar Menüsü

Ramazan başladı başlayacak derken neredeyse bir haftayı geride bırakmak üzereyiz. 5. Gün iftar menüsü ile huzurlarınızdayız. Size ilk günden bugüne ekonomik, az malzemeli, herkesin kolaylıkla yapabileceği, iftar menü önerileri sunmaya çalışıyoruz. 30 gün boyunca da devam ettireceğiz. Başlangıç olarak midenizi rahatlatacak çorba tarifimiz olacak, salata, eşlikçi, ana yemek ve en son elbette tatlımızla sonlandıracağız.
Gelin 5. gün sizin için hazırladıklarımıza göz atalım. iddia ediyoruz bu Ramazan menümüze bayılacaksınız.

1. Yalancı İşkembe Çorbası - Tavuk Paça

İşkembe çorbasını sevenler özellikle bu çorbamıza bayılacaklar.Yalancı işkembe çorbası diye anılan paça çorbası bağışıklığı güçlendirir. Tavukla yapılan bu çorbamız öyle lezzetli oluyor ki hem besleyici hem de oldukça doyurucu.

Tarif için: Tavuk Paça Çorbası

2. 1000'lerce Kişinin Deneyip Memnun Kaldığı Kabak Salatası

1000'lerce kişi tarafından denenip memnun kalınan bu kabak salatamız diğer kabak salata tariflerine benzemez.Yoğurt ve sarımsak ile lezzetlendirilen bu salatanın yapımı oldukça farklı. Mutlaka denemenizi öneriyorum.

Tarif için: Yoğurtlu Kabak Salatası

3. Rengarenk Şehriyeli Bulgur Pilavı

Baharın müjdecisi rengarenk bir pilav tarifiyle geldik karşınıza. Bulgur ve şehriyenin müthiş uyumu. Yancı olarak her ana yemekle uyum sağlar. Hem yapması çok kolaydır. Hem de oldukça ekonomik ve bereketli bir tariftir.

Tarif için: Şehriyeli Bulgur Pilavı

4. Bereketli Köfte Tarifi- 100 gr. Kıymaya 1 Kg. Köfte

Gelelim ana yemeğimize. Sadece 100 gr. kıyma ile 6 porsiyon ana yemek çıkarabilirsiniz. Yiyen herkes tarifini isteyecek. Kıbrıs köftesi diye de anılan bu köfte tarifimizin içinde ana malzeme patates. Kıbrıs köftesinden farklı olarak patates miktarını arttırdık ve baharatları farklılaştırdık. İddia ediyoruz bu kadar az malzeme ile daha güzel köfte yok!!

Tarif için: 100 gr. Kıyma İle 1 kg. Köfte

5. Kıbrıs'tan Çıkan Güzel

Galeta unu ve cevizle yapılan krema ile lezzeti katmerlenen kıbrıs tatlısı huzurlarınızda. İster iftar sonrası çayınızın yanına eşlik etsin isterseniz kırk yıl hatırı olan kahveyle ikram edin. Muhabetinizi tatlandıracak enfes bir tatlı diyip, sizi kıbrıs güzeliyle başbaşa bırakıyoruz.

Tarif için: Kıbrıs Tatlısı
Paylaşmak İçin:

Etiketler: iftara ne pişirsem , iftar için ana yemekler , iftar için tatlılar , iftar menüleri

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız: