18. Gün İftar Menüsü

18. Gün İftar Menüsü

18. Gün iftar menümüze değişik yemeklerle, kolay, ekonomik tariflerle devam ediyoruz. Bugün menümüzde açılışı mantı çorbası ile yapıyoruz. Karaciğer dostu enginarı sofradan eksik etmiyoruz. Sebzeli arpa şehriye pilavının yanına tavuklu sultan kebabı favorimiz. Klasik bir tatlıyla sonlandırıyoruz. Anne usulü sütlaç tarifimiz damak çatlatıyor.

1. Mantılı Tavuk Çorbası

Bu çorbayı sevmeyen yok. İster hazır mantıyla yapın, ister kendi hazırladığınız mantıyla yapın, çok lezzetli olacağını garanti ediyoruz. İçindeki tavuk suyu, didiklenmiş tavuk etiyle şenlenen çorbamız yenmeye doyulmuyor.

Tarif için: Mantılı Tavuk Çorbası

2. Taze Soğanlı Enginar Salatası

Karaciğer dostu enginarı, salata olarak getirdik iftar sofrasına. Eşlik ettiği tüm yemekleri lezzetlendiren, başlıbaşına lezzet bombası enginar salatamız vitamin bakımından çok zengin.

Tarif için: Enginar Salatası

3. Sebzeli Arpa Şehriye Pilavı

Rengarenk sebzelerle hazırlanan pilav ilkbaharın habercisi. Lezzeti şahane pilav tarifimiz özellikle et yemeklerinin yanına pek yakışıyor.

Tarif için: Arpa Şehriye Pilavı

4. Tavuklu Sultan Kebabı

Sultanların vazgeçemediği yemeği tercih etmemek olmaz. :) Bu sefer etle değil tavukla yapıyoruz kebabımızı. Sunumu güzel, yufka, beşamel sos, iç harç derken yemeğin şölene dönüşmüş hali diyebiliriz.

Tarif için: Tavuklu Sultan Kebabı

5. O Bir Klasik - Sütlaç

Her evdeki malzemelerle yapılacak, ekonomik bir tatlı. Seveni çok, lezzeti şahane sütlaç tarifiyle günümüzü bitiriyoruz. İftar sofralarında tercih edilen tatlıların başında geliyor sütlaç tarifi.

Tarif için: Sütlaç
Paylaşmak İçin:

Etiketler: iftara ne pişirsem , iftar için ana yemekler , iftar için çorba tarifleri , iftar için tatlılar , ramazan menüleri , ramazan yemekleri

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız: