1. Gün İftar Menüsü

İftar Menüsü 1. Gün

11 Ayın sultanı Ramazan geldi. Gönüllerimiz şenlendi. İyilik, hoşgörü, sabır, inanç ayı. Aile ve dostlarla kalabalık sofralara oturmak, topun patlamasını beklemek ve ağıza atılan ilk hurma tanesi..
Ramazan günlerinde iftar menüsü oluşturmak bazen yorucu olabiliyor. Sizi iftara ne pişirsem derdinden kurtaracak iftar menüsü örnekleri hazırladık.

Önce mideleri rahatlatacak, sıcacık çorbalarla başlayacağız, yanına mutlaka bir zeytinyağlı, meze ya da salata tavsiyesinde bulunuyoruz. Elbette bir ana yemek yanına pilav eşlik ediyor. Arkasından da çeşit çeşit tatlılar.
Yaptığımız menülerin oldukça ekonomik olmasına özen gösterdik. Tabi Ramazana ait tatlara da yer verdik. Ramazan pidesi olmazsa olmazımız, güllaçlar, şekerpareler..
Gelin 1. gün Ramazan iftar menüsü ile başlayalım..

1. Yiyenlerin Vazgeçemediği Aşçı Çorbası

Kırmızı mercimek ve tavuğun bir arada bulunduğu enfes ötesi bir çorba. Hem mideyi rahatlatır hem de lezzeti muazzamdır. Boşuna aşçı çorbası dememişler. Ramazanın ilk günü ilk menümüzde bu çorbayla açalım dedik.

Tarif için: Aşçı Çorbası

2. Midemizi Rahatlatacak Pancar Salatası

Pancar, inanılmaz faydalı bir sebze. Özellikle stres azaltıcı etkisi olduğu biliniyor. Yoğurtla birlikte kullanıldığında besleyici değeri kat kat artıyor. Toprak altı sebzelerin en lezzetlisi ve vitamin bakımından en zengini. Ramazanda kaybettiğimiz vitamin, mineralleri depolayacağınız harika bir salata tarifi.

Tarif için: Pancar Salatası

3. Sofraların Olmazsa Olmazı Pirinç Pilavı

Pirinç pilavı yapmanın püf noktalarını anlattığımız tarifimizde, tane tane dökülen bir pilav yapacaksınız. Pilav yapımında iddialıyız, verdiğimiz püf noktalarına özen gösterirseniz pilavınızla destan yazacaksınız.

Tarif için: Lezzetli Pirinç Pilavı

4. Bereketiyle, Lezzetiyle Fırında Sebzeli Köfte Dizmesi

Fırın yemeklerinin yapımı hem oldukça kolay oluyor, hem de çok bereketli oluyor. Hazırlayıp fırına atıp saat yaklaştığında fırını çalıştırıyoruz. Böylelikle, soğudu, kurudur derdi olmuyor. İftar saatine sıcağı sıcağına hazır oluyor. Sebze, patates ve köftenin bir arada kullanıldığı bu tarifimiz ana yemek olarak göz dolduruyor. Servis sırasında yemeği tepsiyle masaya getirdiğinizde görüntüsüne herkes hayran kalacak.

Tarif için: Fırında Sebzeli Köfte Dizmesi

5. Çıtır Çıtır Şerbetli Midye Tatlısı

Çok iddialı bir tatlıyla ramazan münümüzü sonlandırıyoruz. Baklavaya rakip olacak, incecik açılan hamuru ve çok güzel görüntüsüyle çıtır çıtır midye tatlısından söz ediyoruz. Hamuru ince dediğimiz için tedirgin olmayın. Baklava açmaya benzemiyor. Bazı teknikleri var o tekniklerle herkes bu tatlıyı yapabilir. Bu sebeple mutlaka bu tatlı tarifimizi birkez deneyin. Havanıza hava katacaksınız.

Tarif için: Midye Tatlısı

Paylaşmak İçin:

Etiketler: iftar için ana yemekler , iftar için çorba tarifleri , iftar için tatlılar , ramazan çorbası

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız: