17. Gün İftar Menüsü

17. Gün İftar Menüsü

Değişik İftar yemekleriyle hazırladığımız İftar menülerinin 17. sini yayınlıyoruz bugün. 17 gündür harika sofralar kurup, çeşit çeşit yemeklerle şenlendiriyoruz sofralarımızı. 13 gün kaldı önümüzde. Biz size öneriler vermeye devam edeceğiz.
17. Gün Ramazan menümüzde sebze çorbasıyla açılış yapıyoruz. Koparıp koparıp yiyebileceğiniz pamuk gibi dızmana var arkasından elbette eşlikçisi karpuzlu limonata ile. Dışı çıtır içi yumuşacık bir tavuğun ardından revani ile kapanışı yapıyoruz. Bol sohbetli, bol muhabetli sofralarda görüşmek üzere.

1. Bol Vitaminli Sebze Çorbası

Mevsimine göre sebzelerle hazırlanabilecek, bol vitaminli içimi kolay sebze çorbasıyla karşınızdayız. Boş kalan mideyi rahatlatmak önemli bu sebeple iftar sofralarının vazgeçilmezi çorbalardır.

Tarif için: Sebze Çorbası

2. Göçmen Mutfağının Gözbebeği Dızmana

Göçmen mutfağının gözbebeği, lezzeti sosunda gizli dızmana yapıyoruz. Koparıp koparıp yemelik, ayran ve karpuz dışında yanına hiçbirşey yapmadan da yiyebileceğiniz bir lezzet bu.

Tarif için: Dızmana

3. Buz Gibi Karpuzlu Limonata

Dızmana deyince karpuz gelir akla bizim evde. Bizde karpuzlu limonata eşlik etsin istedik. Hem enerji versin, hem dehararetimizi alsın.

Tarif için: Karpuzlu Limonata

4. Mısır Gevrekli Tavuk

Üstü çıtır çıtır mısır gevreği, sosu tavuğu yumuşacık yapıyor. Hazırlaması kolay, görüntüsü nefes kesici. Bir yemek için başka ne söylenebilir??

Tarif için: Mısır Gevrekli Tavuk

5. Tam ölçülü Revani Tarifi

Annemin tam tutan revani tarifini yazdım size. Yaklaşık 40 yıldır sürekli aynı tarifi uygulayan annemin birebir ölçülü ve harika tarifidir. Tüm adımları ve püf noktalarını linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tarif için: Revani Tarifi
Paylaşmak İçin:

Etiketler: iftara ne pişirsem , iftar menüleri , iftar menüsü örnekleri , ramazan menüleri , ramazan yemekleri

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız: