23. Gün İftar Menüsü

23. Gün İftar Menüsü

Bir Ramazan ayını daha geride bırakacağız. 7 gün daha iftar sofraları hazırlayıp sahura kalkacağız. Sonrası yine 11 ay bekleme.. Kolay, pratik, ekonomik ve lezzetli tarifler vermeye devam ediyoruz, edeceğiz.

23. gün iftar soframıza terbiyeli şehriye çorbasıyla başlıyoruz. Kerevizin mezeye dönüşmüş hali var sırada. Ardından kat kat simit tadında enfes bir börek tarifiyle devam ediyoruz. Küçük büyük herkesin sevdiği misket köfteli patates yemeği arkasından 3 renkli irmik tatlısıyla 23. gün iftarımızda sona eriyor.

Şimdi güzel bir masa kurmak için sizleri mutfağınıza davet ediyoruz.

1. Terbiyeli Şehriye Çorbası

En kolay çorbaların başında gelen şehriye çorbası yiyen herkesi gerek görüntüsüyle gerek lezzetiyle memnun eder. Ramazanda boş kalan mideyi rahatlatır ve yemeğe iyi bir başlangıç yapmanıza yardımcı olur.

Tarif için: Terbiyeli Şehriye Çorbası

2. Kereviz Salatası

Kerevizi sadece salatada yiyenler. Her öğün olsa yerim diyenler. Kereviz salatası iftarada çok yakışıyor.

Tarif için: Kereviz Salatası

3. Susamlı Çıtır Milföy Börekler

Simit tadında, susamlı çıtır milföy börekler. Yapması şipşak lezzeti şahane.. Ara sıcak olarak sunulduğunda sofrada iz bırakacak. İç harç dilediğiniz gibi çeşitlendirilebilir. Size kalmış..

Tarif için: Susamlı Çıtır Milföy Börek

4. Patatesli Sulu Köfte Yemeği

Misket köfteli patatesli yemeğe kim hayır der. Küçükten büyüğe herkesin severek tükettiği yemeğimizi yapmak için önceden köfteleri hazırlayıp buzlağa atarsanız iftar öncesi hazırlama kısmını çok azaltmış olursunuz.

Tarif için: Patatesli Sulu Köfte Yemeği

5. 3 Renkli İrmik Tatlısı

Üç renkli, üç farklı aromalı irmik tatlısı. Her katı ayrı lezzet, her katı ayrı güzel. Mutlaka yapıp yemelisiniz.

Tarif için: 3 Renkli İrmik Tatlısı
Paylaşmak İçin:

Etiketler: iftar için ana yemekler , iftar için çorba tarifleri , iftar menüsü örnekleri , ramazan çorbası , ramazan menüleri , ramazan yemekleri

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız: