10. Gün İftar Menüsü

10. Gün İftar Menüsü

Akşam iftara ne yapsam diyenlerin sorusuna cevap olacak menü önerilerimizle devam ediyoruz. Ramazanda 10. günü deviriyoruz. Vücudumuzu ehlileştirdik. Oruç tutmak ilk günler gibi zor gelmiyor artık. Akşam iftar sofralarında sevdiklerinle yemeği paylaşmak geri kalan zorluğuda alıp götürüyor.

Bu akşam Bolu mutfağının çok sevilen bir çorbasını yapalım istedik. Taze fasülye çorbası ile başlayıp yoğurtlu mısır salatasına domatesli pilav eşlik ediyor. Domatesli pilav diyip geçmeyin. Lezzetli elden çıkarsa yenmeye doyulmaz. Kolayından fırında et yapıyoruz. Elbette Ramazan günlerinin olmazsa olmazı bir iftar tatlısıyla bitiriyoruz. kaymaklı ekmek kadayıfı.

1. Farklı Bir Çorbaya Ne Dersiniz? Taze Fasülye Çorbası

Bolu'ya özgü, taze fasülye çorbasını mutlaka denemelisiniz. Lezzeti şahanedir. Bir deneyen tekrar yaptırır. Bol vitaminli, bezeleyici, kolay ve ekonomiktir. Söz verdiğimiz gibi yeni lezzetler, değişik tatlarla kolay ve lezzetli sofralar kurmaya devam ediyoruz.

Tarif için: Taze Fasülye Çorbası

2. Yoğurtlu Mısır Salatası

Siz de bizim gibi yemeğin yanına yoğurtla yapılan salata arıyorsanız doğru adrestesiniz. SÜzme yoğurtla yapılan mısır salatası hem içindeki otlarla birleştiğinde lezzeti çok güzel oluyor, hem de serin serin Ramazan günlerine pek yakışıyor.

Tarif için: Yoğurtlu Mısır Salatası

3. Domatesli Pilav

Domatesli pilav yapması kolay gibi görünsede püf noktalarına dikkat edilmesi gereken bir yemek. Lapa olmaması için önerilerimizi mutlaka okuyun. Yazın müjdecisi lezzetli bir domatesli pilav tüm dertleri unutturur :)

Tarif için: Domatesli Pilav

4. Fırında Et

Size söz verdiğimiz gibi kolay tariflerle devam ediyoruz. Bu et tarifi öyle kolay ki yaparken 8-10 dakikanızı almayacak. Fırına atıp diğer işlerinize bakabileceksiniz. Lokum gibi pişen etleri iftar sofrasında sunup övgüleri toplamakla uğraşabilirsiniz.

Tarif için: Fırında Et

5. Ekmek Kadayıfı

Ramazan ayının olmazsa olmazı, en az bir kere iftar masalarına davet etmeniz gereken bir lezzet. Hele hele kaymakla ikram ederseniz yemem diyen 2 dilimi götürür. Bizden söylemesi.

Tarif için: Ekmek Kadayıfı
Paylaşmak İçin:

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız: