8. Gün İftar Menüsü

8. Gün İftar Menüsü

Birbirinden değişik iftar menüleriyle, yemeklerle Ramazanın 8. gününe geldik. Biz oruca alıştık, oruç bize. Daha az hisseder olduk. Paylaştığımız bereketli sofralara oturduk. Bazen kolay yemekler hazırladık, çarçabuk olsun diye bazen özenli sofralar kurduk, mutfaktan çıkmadık..
8. gün iftar menü önerimizde de yine hem kolay, hem ekonomik hem de lezzetli tarifler seçtik sizin için.
Başlangıcı yapılabilecek en kolay mercimek çorbasıyla yapıyoruz. Ardından sağlıklı mı sağlıklı brokolinin en lezzetli hali brokoli salatasıyla devam ediyoruz. Bugün başrolde tencerede tavuk tandır tarifimiz var, yanına farklılık yaptık pilav değil börek hazırladık, hem de patlıcanlı.. Vurucu darbeyi ise bereketli ve çok lezzetli yoğurt tatlısıyla yapıyoruz.

İddia ediyoruz tüm bu tarifleri yapmanız, hazırlamanız sofraya koymanız 1 saatten fazla almayacak. Bizi takip etmeye devam edin.

1. Daha Kolayı Yok! Mercimek Çorbası

Daha kolay çorba bilmiyoruz. Hazırlaması 5 dakikanızı alacak. Her yaştan insanın çok severek yiyeceği enfes bir çorba tarifi. Midenizi rahatlatacak.

Tarif için: Kolay Mercimek Çorbası

2. Mor Soğanlı Brokoli Salatası

Brokolinin lezzet bulmuş hali. Mor soğanla birbirlerine çok yakışıyorlar. İkiside sağlığımıza çok yararlı. Hele hele Ramazan günlerinde kaybettiğimiz vitaminleri geri kazanmak çok mühim. Yemeğimize eşlik etmesi için mutlaka salata ve sebze tüketmeliyiz.

Tarif için: Mor Soğanlı Brokoli Salatası

3. Kat Kat Börek İçinde Lezzet Gizli - Patlıcanlı Börek

Patlıcanın her halini seven bir milletiz. Kebabıydı, mezesiydi, yemeğiydi.. Ama biz böreğini ayrı severiz. Hele davet sofralarında ara sıcak olarak ikram etmeye bayılırız. Açma derdi olmayan kat kat hazır yufkadan yapılan bu böreğin iç harcı çok lezzetli.

Tarif için: Hazır Yufkadan Patlıcanlı Börek

4. Tavuğun Lokum Hali - Tencerede Tavuk Tandır

Kolay lezzetler kuşağımızda tavuk tandır var huzurlarınızda. Soslanmış tavuğu tencereye dizip kısık ateşte uzun süre pişiriyoruz. Ortaya çıkan lezzete inanamayacaksınız. AĞızda dağılan lokum gibi bir tavuk etiyle karşılaşacaksınız bizden söylemesi.

Tarif için: Tencerede Tavuk Tandır

5. Bereketli Sofraların Kurtarıcısı Yoğurt Tatlısı

Davet sofraları, kalabalıktır, bereketlidir.. Şerbetli tatlı gerektirir. Kimsenin hayır diyemeyeceği, kaymakla ya da dondurma ile servis edildiğinde 2. dilimin isteneceği bir tatlı var karşınızda. Yoğurt tatlısı yemek sonrası ya da çay yanına ikram edilebilecek damak çatlatan..

Tarif için: Yoğurt Tatlısı
Paylaşmak İçin:

Etiketler: iftara ne pişirsem , iftar menüleri , iftar menüsü örnekleri , ramazan çorbası , ramazan menüleri , ramazan yemekleri

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız: