19. Gün İftar Menüsü

19. Gün İftar Menüsü

Ramazan'In 19. günündeyiz. Zaman hızla geçiyor. 19 Gündür size değişik tariflerden oluşan, kolay, lezzetli ve ekonomik menüler hazırlamaya çalışıyoruz. Bol paylaşımlı, bol muhabetli sofralarda yemeklerimizle renk katmak en büyük mutluluğumuz.
19. gün iftar menü önerimiz ise şöyle: Bakliyat çorbası ile açılış yapıyoruz. Oldukça besleyici ve vitaminli bir çorba. Arkasından neredeyse un yok diyeceğimiz bir börek tarifi var. Egelilerin çalkama dediği karışık ot yerine ıspanakla yaptığımız bir börek var. Közlenmiş kırmızı biber ve yoğurtla nefis bir meze hazırlıyoruz. Ana yemek olarak hünkar beğendiyle vurucu dokunuşumuzu konduruyoruz. Görünüşüyle herkesi büyüleyecek gül tatlısı ise hem şerbetli, hem oldukça hafif.
Buyrun tariflere geçelim, sizi mutfağa alalım.

1. Besleyici Bakliyat Çorbası

Besleyici ve lezzetli oluşuyla tercih edilebilecek ramazana özel iftar çorbası. Mideyi rahatlatır, içimi kolaydır. Yanında bir salata ile öğün bile oluşturabilir.

Tarif için: Besleyici Bakliyat Çorbası

2. Çalkama - Az Unlu Yağsız Ispanaklı Börek

Egelilerin çalkama böreği yani karışık ot böreğini ıspanakla hazırladık. Yağsız neredeyse yok denecek kadar un ilave ederek hazırlanan börek öyle lezzetli oluyor ki diyet yapanlar bile rahatlıkla tüketebilir.

Tarif için: Az Unlu Yağsız Ispanaklı Börek

3. Kırmızı Biber Salatası

Közlenmiş kırmızı biberle ilişkinizi bilmiyoruz ama bizim için yaz demek. Közlenmiş halini herşekilde tüketiriz. Özellikle süzme yoğurtlu sarımsaklı haline bayılırız. Davet sofralarına da pek yakışır.

Tarif için: Kırmızı Biber Salatası

4. Hünkar Beğendi

Hünkarların bile beğendiği yemeği biz mi beğenmeyeceğiz. Ha-şaaaaa :) Hünkar beğendi közlenmiş patlıcanlı beğendi ile hazırlanan harika bir yemek.

Tarif için: Hünkar Beğendi

5. Gül Tatlısı

İlk görüşte nasıl yapılmış çok zor dedirten ama yaparken pratikliğine inanamayacağınız bir tatlı gül tatlısı. Şekli şemali, birebir ölçülü tarifiyle sofranızın vazgeçilmezi olacak.

Tarif için: Gül Tatlısı
Paylaşmak İçin:

Etiketler: iftara ne pişirsem , iftar için ana yemekler , iftar için çorba tarifleri , iftar için tatlılar , iftar menüleri , ramazan menüleri , ramazan yemekleri

Bunlar da İlginizi Çekebilir:

Sosya Medya Hesaplarımız: